Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Rizs ennyire rossz ha fogyókúr...

Rizs ennyire rossz ha fogyókúrázok? Agogy néztem dobozán rengeteg kalória és szémhidrát van amiről nem is tudtam? Hogy hogy akkor a sok testépítő is ezt eszi?

Figyelt kérdés
Régen néztem hogy a rizs mennyire egészséges lassan 1 hónapja fogyózok csak vasárnapi ebédnél merek rizst enni csak zöldséget és fehér húst eszek vizet iszok es sokat futok eddig bő 3kg lement... a rizs sztetekennyire lenne rosz ha többször ennék?

2015. aug. 16. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A testépítők a magas szénhidrát tartalma miatt fogyasztják.És azért mert nem egyszerű,hanem összetett szénhidrát. (Tehát nem olyan mint pl egy kalács,vagy péksüti :D )

Mi számít többszöri evésnek? Mennyit ennél? Illetve mit eszel még rizsen kívül?

2015. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő mozgàs mellett semmi bajod nem lesz a rizstől. Heti 5-6 alkalommal futok, biciklizek, úszok, mikor mihez van kedvem. Rendszeresen eszem rizst, bulgurt, quinoát. Pedig mindben magas a szénhidràt. Ha viszont edzés nélkül diètázol, kerüld a szénhidràtot.
2015. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Többszörivel arra célzok hogy több napi heti 3 4 szer is akár... azon kivül párolt zöldségeket, összekockázot zöldségeket fehér husokkal , desszertnek pedig natur joghurt+ alma
2015. aug. 16. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Belefér, egyed csak számold azért a kalóriákat,hogy ne legyél pluszban.A lényeg a kalóriadeficit,akkor fogysz.Illetve tapasztald ki magadon mennyit,mikor hogy ehetsz. Minden embernél eltérő ez
2015. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

A rizs kiváltására tökéletes a karfiol:

Darabold igen apróra, kb. mint a rizs-szemek. Dinsztelt hagymára apróra vágott petrezselyem, majd bele a feldarabolt karfiol, só-bors, ici-pici víz, és födő alatt percek alatt megpuhul. Födő le, addig hagyd a lángon, míg elpárolog belőle a viz = tökéletes petrezselymes karfiol-rizs!!!

2015. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lényeget leírták a többiek, hogy az elégetett, és a bevitt kalória aránya számít, nem önmagában az étel.


Csak egy apró ellentétre hívnám fel a figyelmedet:


"rengeteg kalória és szénhidrát"

"sok testépìtő is ezt eszi"

"lassan 1 hónapja fogyózok"



... ugye érzed a lényeget?

A testépítés baromi messze áll a fogyókúrától, leginkább pont az izomtömeg növelés a cél, amihez energia kell.

Ezt pedig toronymagasan a szénhidrát szolgáltatja.


Egyébként általános jelenség, hogy az emberek valami furcsa álomvilágban élnek a szénhidráttal kapcsolatban, és azt hiszik, az valami kerülendő rossz.


Az egészséges táplálkozásban az összes bevitt energiának kb 2/3-át kell hogy szénhidrátok fedezzék.

Csak ehhez persze nem árt tisztában lenni vele, hogy pl a zöldségek is szénhidrátból állnak, és nem szabad minden sz.h-ot egy kalap alá venni.

2015. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A testépítőknél szálkásítás is van, de azt is tipikusan sok szénhidráttal teszik, ahogy a fogyózók zöme is szénhidrátra alapoz.

Mi a gond a kalóriával? Az kell, az az üzemanyagunk, fogyáskor sincs másként, csak akkor ezt a szerepet RÉSZBEN átveszi a zsírtartalék. Kis részben, ideális esetben.


Teljesen szuper a szénhidrát lecsökkentése, de aki (ha nem is kerüli, az erős, de) minimalizálja, annak fel kell vinnie a zsírbevitelt, mivel a kalóriabevitel nem eshet le a maradék kis szénhidrát, a minimális zsír és a megfelelő (vagy akár a maximális értelmes) mennyiségű fehérje szintjére... Legfeljebb 40 kilós inaktív egyedeknél nem lenne koplalás ez...


Semmi gond nincs némi rizzsel. Jó, engem éhessé tenne, nyilván vagyunk páran, akik rájövünk, hogy nekünk nem ez a helyes irány. De még én is ehetem picike mennyiségben :) A curryhöz tökéletes :D

Nagyon nem mindegy, mennyi rizst eszel, amellé még mit és mennyi energiát használsz fel. A párom napi 30 dkg rizs mellett is lazán le tud fogyni, hisz ez még annyira minimális kalóriát jelent számára s a hozzá evett egyéb dolgokkal együtt sem sok... Őt szeretem rizsnél előhozni, mert nagy rizsevő, szinte mindig azt eszik, hol zöldséggel és zsírral, hol fehérjével és zsírral, hol cukorral (s minimális zsírral). Ez az étrend hízásra, súlytartásra, fogyásra is jó, kalóriamérleg kérdése. Mivel neki kb. csak a kalória számít, jóllakásnál is. Van, akinél ez nem ilyen egyszerű s persze az egészség is fontos szempont...

De egy kevés rizs tuti szinte mindannyiunknál teljesen OK.

2015. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!