Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mérgezés? Még meghalhatok tőle?

Mérgezés? Még meghalhatok tőle?

Figyelt kérdés
Pénteken és szombaton ettem abból a paprikából, amit hétfőn lepermeteztek rézzel és még valamivel kombinálva. Szombaton ment a hasam, egyéb panaszom nem volt. De olvastam, hogy később veseelégtelenség, májelégtelenség, vakság, hirtelen halál, légzés elégtelenség kialakulhat. Szerintetek van okom még félni?
2017. júl. 17. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Mi vaaaan?

Kiástad magad?

Tegnap már eltemettünk a lepermetezett zöldség, meg a penészes kenyér elfogyasztás után! Akkor ma már nem tudsz ismét meghalni!!!

2017. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Honnan veszed hogy lepermetezték? Mert vannak rövid hatóidő tartalmú vegyszerek amelyek kb 3 nap után nem okoznak gondot. Valószínűleg ilyennel lett kezelve a paprika. Írd le a vegyszer pontos nevét és én kikeresem neked az élelmezési várakozási időt. Kitől van a paprika és miért nem szólt hogy levegyszerezte? Szerintem nincs okod félni mert szerintem ha nem egy kontár csinálta hanem aki ért hozzá olyan termelő vagy gazdaság akkor az biztos tudta mivel kell vegyszetezni. Pl én is lefújom az uborkám rézoxicloriddal.a könyv azt írja hogy uborkánál 5 nap , paradicsomnál 7 nap a várakozáai idő. Szóval írd le a vegyszer nevét. Szerintem a stressz miatt volt hasmenésed.
2017. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Már bocs de azt mondod hogy kijött és egyéb panaszaid nincsenek. Akkor most az a kérdésed hogy a gyomrodon kívülre is juthatott e halálos dózisú vegyszer? Nem, ha ha már kivándorolt belőled nem mászik vissza. Se a gyomrodba a májadat nem is értem hogy hogy gondoltad vagy gondolták , külsőleg nem hinném hogy megvakíthat a látóidegeidhez már hogyan férne hozzá? A veseelégtelenséget is kizártnak tartom de ha egyszer lesz olyanod nem hinném hogy ez okozza. A hirtelen haláltól meg nem félni kell hanem vágyni rá (természetesen idős korról beszélek). Nem hiszem hogy hasmenésen kívül bármi bajod lehetne, de hol a halálban ettél te ilyen paprikát?
2017. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megmosod fogyasztás előtt, akkor nincs. Vagy akkor ne edd. Vagy vizsgáltasd meg magad dokival. Leginkább pszichologussal. Komolyan.
2017. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Réz-szulfát volt a hatóanyaga ennyit tudok meghogy valamivel kombinálva volt. De ott is azt írták, hogy fél órán belül jelentkeznek a tünetek, de hetekkel később veseelégtelenség meg ilyenek.

2017. júl. 17. 15:08
 6/9 anonim válasza:
51%
Szabad megkérdezem hogy hány éves vagy? (nagyban függ tőle a válaszom)
2017. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok
2017. júl. 17. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az egyik ismerosom papaja pont igy halt meg.

Csak o a frissen permetezett barackot ette meg , eloszor csak hasmenese volt es hasfajas stb.de korulbelul egy hetre ra elhunyt,pedig eleg jo formaban volt az oreg.

Nem viccbol mondjak azt hogy mindig meg kell mosni a zoldseget,gyumolcsot!

Jobbulast,remelem te szerencsesebb leszel mint o!

2017. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Az a legfontosabb, hogy véletlenül se keresd meg a körzeti dokit, mert ő biztos, hogy nem tud segíteni ha esetleg szükséges lenne!

Szerintem inkább írj még néhány forumra! :)

2017. júl. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!