Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Általános iskola menzáján...

Daanwin kérdése:

Általános iskola menzáján volt görögdinnye befőtt vagy savanyúság (nem emlékszek pontosan az ízére), mi lehetett és hogy lehet-e kapni valahol?

Figyelt kérdés

Dinnye savanyúságot látok boltba kicsi 5-10 cm átmérőjű egész dinnyéből ami nagyon savanya, de nem arra gondolok hanem:

úgy nézett ki a menzán, hogy nagy rendes görögdinnyéből voltak szeletek vágva (héj+piros rész)

talán az itt lévő kép hasonlít legjobban rá (de az íze nem tudom, hogy stimmel-e):

[link]

általános alsóban azaz 2000-2004-körül Hódmezővásárhelyen tömtem magamba és mindig legalább 10 haveromét én ettem meg, mert csak én szerettem :) , nem tudom mennyire voltak egységesek a menzák ... remélem igen és tudtok segíteni, hogy újra rátaláljak


2018. máj. 23. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A vásárcsarnokban nézd meg, ha Budapesti vagy, de lehet ott is majd csak augusztus körül lesz.
2018. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szarvason a piacon láttam az idén, teljesen ledöbbentem, mert dunántúli vagyok, ez felénk nem szokás.

Édes vagy ecetes egyébként?

2018. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az ecetesre verzióra gondolsz, igényesebb savanyúságosoknál találsz.


Én szombatonként a Császár-Komjádi uszoda előtti piacon veszem. Attól a házaspártól, ahol a nő árulja a savanyúságot, a kicsit marcona férje meg a friss zöldséget. Minden nagyon jó náluk, van a linkelt darabolt dinnye és pár cm-s bébidinnye is. Az uszodához elég közel, az utazási iroda előtt szoktak lenni.

2018. máj. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!