Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért tesz mindenki a paradics...

Miért tesz mindenki a paradicsomra sót?

Figyelt kérdés

2018. szept. 9. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Mert úgy finomabb. Te ész ventura...
2018. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Én nem teszek rá, nem szeretem sózva.
2018. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Én se szoktam megsózni, a paradicsomnak alapból kellene hogy legyen egy speciális fűszeres íze.

Ha nincsen, annak többnyire az az oka, hogy valami táptalajon érlelt vegyszerezett felfújt szart vásároltál.

2018. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Fogalmam sincs, nagyszüleimnél szoktam látni, szerintem ez valami régi rossz beidegződés. A paradicsom önmagában is finom, nem igényel plusz sót, mert feleslegesen elnyomja a természetes ízét. Ráadásul a sok só egészségtelen is, a paradicsom meg pont hogy egészséges lenne. Engem egyébként az szokott még megdöbbenteni, amikor a friss gyülölcsöt cukrozva eszik. Láttam, ahogy szülők úgy adták a gyümölcsöt a gyereknek, hogy egy fél tál cukor, és abba mártogatva ették meg a pár szem epret ( a negyed kiló cukrot is mind megették). És ezt nem csak egyszer, hanem mindig így eszik, mert "csak így tudják megenni". Szerintem a paradicsom sózása is hasonló őrültség.
2018. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor sózom, ha ízetlen.
2018. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Sózva eszem a paradicsomot, mert számomra úgy finomabb és nem, nem "vegyszerezett, felfújt szart" fogyasztok, hanem a saját vidéki kertünkben termőt, amit nem permetezünk vegyszerekkel. És nem, nem fogyasztok túl sok sót sem.

Hihetetlen, hogy már egy ilyen szimpla kérdésnél is rögtön ítélkezni kell idegen emberek felett pusztán azért, mert máshogy szeretnek valamit...ennyi erővel én meg elkezdhetnék hisztizni, hogy miért isszák az emberek a teát cukorral, sőt tejjel, mikor natúran a legfinomabb - számomra. De mindenkinek más az ízlése.

2018. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező: Te miért teszel rá?:D

A kérdésedben a "mindenki" miatt kérdezem. Mert ezek szerint te is beletartozol.


Egyébként nem "mindenki" tesz rá sót.

2018. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
#6, nem ítéltem el senkit. Azt mondtam, a paradicsomnak eredendően kellene lennie egy íznek. Ha teljesen ízetlen, akkor az rossz termés. Én ilyennel rendszeresen az importparadicsomnál találkoztam (holland meg spanyol paradicsom).
2018. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

A bolti paradicsom általában elég ízetlen (főleg télen és a házival is megtörténik ám), de ettől függetlenül nem teszek rá sót. Egyedül az újhagymára teszek, a többi nyers zöldség jó nekem úgy, ahogy van, vagy ha nem, akkor szószba mártom (főleg az uborkát, aminek igazán nincs sok íze).


Említették a cukrozást, nos, pont az eper az, amin sokat tud dobni az ilyesmi, mivel a legjobb házi sem mind elég édes, az eper, úgy látszik, ilyen (a folytontermőm más, az édes és finom, bár igen parányi). Én néha pici xilittel eszem, sokkal nagyobb élmény.

A többi gyümölcsöt én se cukrozom s nekem az a fura, hogy pont a lekvárt cukrozzák, amikor az sűrített gyümölcs, sok gyümölcsből brutál édes (persze ki mihez szokott), sőt én a befőttekbe se tennék cukrot semmiképp, de nem is vizezem el, az azért más.


Természetesen ha megfőzöm, megsütöm a paradicsomot, akkor már kell rá a só, de valahogy nyersen van elég saját íze. Ha pedig valamihez eszem, akkor a valami a sós (kenyér, rántotta).

2018. szept. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam sózni a paradicsomot, de mivel "mindenki" így csinálja,talán én is kipróbálom.
2018. szept. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!