Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit süssek neki?

Mit süssek neki?

Figyelt kérdés
Egy barátomnak születésnapja lesz és engem bíztak meg hogy csináljak neki egy tortát. Csak szegény szerintem a családjának egy áldás mert allergiás: a gluténra, a laktózra, a tojásra, a rákra, a puhatestűekre, a halra, a dió/mogyoróra és cukorbeteg is. És tudom hogy vagy 8 azt fogják kérdezni hogy akkor ő mit eszik? Őszintén? Nem tudom. Senki nem tudja. Tudtok olyan receptet amit neki tudnék sütni?

2018. szept. 23. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Csinálj egy "gyümölcs-tortát":

Torta-formába rakod zselésítve a különböző gyümölcsöket szintenként.

Pl. egy sor körte vékonyra szelve, amikor az megdermedt, akkor arra egy sor alma, majd annak tetejére egy sor felszelt barack.. A legtetejére pedig szórsz valami apró gyümölcsöt, mint málna, ribizli, akármi.

2018. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

#1

Ezt cukorbeteg nem eheti.


Kérdező!

Aki megbízott a tortakészítéssel, az adja meg a receptet és te majd elkészíted!

Gluténérzékenység: kizár minden búzalisztet, de ezt lehetne zabliszttel, egyéb lisztekkel pótolni.

Laktózérzékenység: tej, tejtermékek kizárva

Tojás: szinte minden süti alkotóeleme

Mondjam, hogy csinálj zabmaceszt és kend meg vizes kakaókrémmel?

Mivel az ünnepelt semmit nem ehet egyes zöldségeken és egyes húsokon kívül, képtelenség neki tortát sütni.

2018. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

2-es vagyok és közben gondolkoztam.

Nézegess vegán oldalakon receptet, ők nem esznek tojást tejet, de valamivel kiváltják.

A cukor helyett meg tegyél bele eritritet a búzaliszt helyett meg zablisztet.

2018. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Sajttorta

Az alapja gluténmentes keksz, ezt összetöröd, margarinnal kikevered és a tortaforma aljára teszed.

A laktózmentes mascarponet szinten laktózmentes növényi tejszínnel kikevered, édesítőszer bele, zselatin, és mehet a keksz alapra. Tetejere pár szem gyümölcs díszítésnek

2018. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen ember nincs.
2018. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt kiprobálhatod, hogy nezel egy vegán receptet, de gluténmentes liaztkeverékből sütöd meg, és krisztalycukor, porcukor helyett nyirfacukorral, másnéven xilit, mert azt cukorbeteged is fogyaszthatják.


Illetve szoktak lenni ilyen mindenmentes sütik (bar nem túl finomak)


En sima (tehá alma, dió nélkülit) répatortát sütnék, növényitejjel és nyirfacukorral. Amikor valamibe nem rakok tojást, joghurttal szoktam dúsitani, esetedben vmi növényi.

Lereszelt répát "cukorral", sok fahéjjal, kis olajjal összekevered. Majd "joghurtal" és "tejjel". Majd hajdinaliszet vagy egy gluténmentes lisztkeveréket adagokban hozzákevered. Végül egy kis szódabikarbona. Még jobban néz ki egy magasabb formában. S nagyon jól néz ki egy masnival átkötve. Tetejere esetleg kenhetsz egy a paramétereknek megfelelő krémet.


Másik ötletem a kokusztorta.

2018. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok!

Miért nem eheti a cukorbeteg, ha olyan gyümölcsöket válogat hozzá, ami a cukorbeteg részére nem tiltott. Az almát biztosan eheti, a többit is, csak mértékkel!!!

Ha beszámítja ennek a kcal-ch értékét a napi étrendbe, semmi baja nem lesz!!

2018. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Javaslom a nyersvegán csokoládétortát, amit a zizikalandjain találsz.
2018. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7

2-es vagyok

Azért írtam amit írtam, mert én inzulinos cukros vagyok és még almából sem ehetek meg egy egészet, csak egy negyedet, mert pillanatok alatt felviszi a cukrom az egekbe.

Persze minden cukorbeteg más, én saját tapasztalatomból indultam ki. Nekem sajnos a gyümölcscukrok fokozottan károsak, ... ez életem fő baja, mert nyaranta szinte csak gyümölcsökön éltem.

2018. szept. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, most az a kérdés hogy cukorbeteg vagy fruktóz érzékeny-e? Az én tejallergiám fruktózzal kevert, tehát a gyümölcsök kilőve.

Legegyszerűbb ha gluténmentes piskótát sütsz: 6 tojás, ízlés szerint cukorhelyettesítő( eritrit, stevia...), 6 evőkanál rizsliszt, 1 evőkanál keményítő

A krém: csokipuding kb. 3-4dl növényi tejjel kifőzve, bele édesítő, ha kihűlt mehet bele Liga vagy Rama margarin

Tetejére schlagfix vagy meggle decor növényi hab felverve édesítve

2018. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!