Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan süssek glutén-, tej-...

Hogyan süssek glutén-, tej- és kb. mindenmentes tortát?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon összetett problémám. A húgom beteg...Orvosi utasításra kell szigorú diétát tartania, egy nagyon nehéz időszakon megy át most, úgyhogy a rosszindalatú kommentelők kíméljenek a "biztos divatozik" és társai beszólásokkal, mert igenis baj van, és ki kell tartania, ha meg akar gyógyulni...viszont! Nem sokára lesz a szülinapja és szeretném meglepni egy tortával, de nagyon nehéz helyzetben vagyok, mert igazából könnyebb összeszámolni, hogy mit tartalmazhat, mint amit nem... :(

Amit ehet: tojás, gluténmentes dolgok, kiwi, greipfruit, ananász, szójatej vagy kókusztej, sztévia (édesítő), szódabikarbóna (sütőpor helyett). Pudingpor nem jöhet szóba a cukor és glutén miatt...

Sütött esetleg valaki ilyen tortát? Hogy kezdjek neki? Tanácstalan vagyok, és a fórumokon hiába böngészek nem találok olyat, amit megfelelne...Köszi előre is.



2018. szept. 1. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Sok recept van a neten, van külön mindenmentes blog, én onnan szoktam sütni :)
2018. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Keress vegán illetve paleo recepteket, azok kb minden mentesek.

Alapesetben tésztában a lisztet lehet helyettesíteni őrölt dióval, mogyoróval vagy mandulával, a vaj helyett margarin nézd meg az összetételt, hogy ne legyen benne tejtermék. "Linzer" tésztát lehet készíteni mandula, datolya, kókuszvaj keverékével, ezt sütni se kell. Pudingot készíthetsz házilag is, tojás, növényi tej és keménytő az alap

2018. szept. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi
2018. szept. 1. 11:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Liszt kiváltható dióval a cukor xilittel eredeti mézzel .
2018. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Palacsintatorta

Süss egy halom paleo palacsintát és készíts bele tölteléket valamiből, amit megehet.

Én a töltelékhez totut egy kis eritrittel és őszibarackkal összeturmixoltam, így megvolt a túrós palacsinta-feeling, a tetejére olvassz csokit!

Inzulinos cukros vagyok, mindig így csinálom a palacsintát és finomabb, mint a megszokott.

Ez 7-8 db. a palacsintasütőd nagyságától függően (nekem nagy van)

3 tojás

3 dl valamilyen tej

3 dkg tápiókakeményítő

Csipet só, eritrit (én ezt szeretem)

2018. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nóri mindenmentes konyhája, keresd a neten.


Egyébként javaslom a zizikalandjai.com-on a nyers csokoládétortát. Annyira finom, hogy nálunk mindneki azt ette a sima helyet :)

2018. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Vegyel egyet inkabb valahol, sokkal kevesebb macera, es meg finom is lesz.
2018. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Szafi lisztkeverékből
2018. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%

Mi ebben a nehéz? Süss piskótát, gluténmentes lisztkeverékkel is jó, sőt, dióval is helyettesítheted a liszt egy részét (az egészét is, de az már nagyon más lesz, mint az eredeti. de finom az is).

Krémre nincs sok ötletem, mivel abban nem vagyok jó, de tuti azt azért találsz. Én felvert nyers tojássárgája alapú krémmel eszem a piskótáimat, ami nyilván sokaknál kiverné a biztosítékot, de a főzött krémekkel problémáim vannak. Házi cukormentes csokit is használok. Ha kakaós tésztát készítesz, azt csinálhatod lekvárral (én diót is szórnék bele), csokival (kicsit Sacher-tortára hajazva, csak piskótásabb alappal). Már ha a cukormentes lekvár OK neki, valószínűleg egy kevéssel nincs gond.


A vegán sütikre nem mennék rá, mivel azok nagyon másak, a tojásosak pár nagyságrenddel jobban ízlenek nekem s az állaguk is jobb. De azért néhány gyümölcs alapú határozottan ehető még szerintem is. Nem tudom, a húgod miket szeret.


A palacsintatorta ötlet se rossz, a palacsintába én se teszek se glutént, se cukrot, se tejet, jó az anélkül is. Glutént eleve csak kelt tésztákba teszek, minden másba remek a vegyes gluténmentes liszt (s árban sem több, mint a tönkölylisztem, én keverem be zabpehelyből, barna rizslisztből, köleslisztből s ami még esetleg jön). Tej helyett mehet növényi tej, bár az más, én egyszerűen kihagyom egy az egyben, a palacsintámban a tojás adja a folyadékot s egy kis szódavíz. Kedvelem az erősen tojásos tésztákat. De ha ti nem, akkor némi növényi tej és több liszt is jó lesz.

2018. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7-es

Hogy mi ebben a nehéz? Hát, nekem spec minden, mivel nekem ez az egész új...Még a piskótától nem is tartok, de torta krém nélkül? azt hogy oldjam meg? te magad sem tudtál érdemben hozzászólni...

A többieknek viszont nagyon köszönöm, legalább van kiinduló pontom, hogy hol keressek, ill. köszi az ötleteket, sokat segített, majd kiötlök valamit.

2018. szept. 1. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!