Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütit süssek vendégségbe?

Milyen sütit süssek vendégségbe?

Figyelt kérdés

Pénteken egy újdonsült barátnőmhöz megyek vendégségbe. Még sosem voltam náluk, igaz régóta ismerjük egymást látásból (szülőkkel is) de most 1 hónapja lettünk jóba. Szeretnék valamilyen sütit sütni, de nem tudom hogy milyet. Nem kell vele sokat utazni, tehát ez nem lenne probléma. Nincs semmilyen ételallergiája senkinek. Rajtam kívül még megy egy lány, ő nem tudom készül-e valamivel. Szóval ti mit sütnétek?

18/l



2018. júl. 3. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajtos pogit, vagy islert vinnék. Azok olyan tuti befutók, mindenki szereti.
2018. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon egyszerű süti, és nagyon finom, és egyből készíthető 2 verzió is.


Pöffeteg keksz (csokis verzió)


300 g liszt

300 g cukor (én ennél kevesebbet szoktam tenni, mert 300 g cukor szerintem rengeteg)

120 g kakaópor

1 csomag sütőpor

1 csomag vaníliás cukor

1 tk gyömbérpor (ez elhagyható)

4 db tojás

120 g puha vaj

egy tábla étcsoki

Csipet só

porcukor a forgatáshoz


A száraz hozzávalókat összekeverjük egy tálban, majd összemorzsoljuk a hideg, felkockázott vajjal és hozzáadjuk a felvert tojásokat. Gyorsan összedolgozzuk, hogy ne olvadjon meg a vaj, és ha összeállt, akkor még beledolgozzuk az apró kockára vágott étcsokoládé darabokat, majd legalább fél órára a hűtőbe tesszük. A pihentetés után vizezett kézzel diónyi nagyságú golyókat formázunk a masszából. A golyókat meghempergetjük a porcukorba. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk a kekszeket, távol egymástól, mert sütéskor szét fognak lapulni (egy normál tepsibe kb. 16 db-ot) és 200°C-ra előmelegített sütőben 10 percig sütjük.


Tényleg csak 10 perc, figyeld, meg ne égjen!


És a másik verzió:


Pöfeteg keksz (kókuszos verzió)


Hozzávalók ugyanazok, mint fent, kivéve, hogy csokidarabok és kakaópor helyett kókuszreszeléket teszel bele.

Sütése ugyanaz.

2018. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha sütemény, akkor legtöbbször Almás- vagy Meggyespitét viszek.

Ha sós, akkor Túróspogácsát vagy Szezámmagos háromszöget.

2018. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ :)

Végül nutellás banános muffint sütöttem, nagy sikert aratott.

2018. júl. 6. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!