Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van olyan amikor egyszerűen...

Van olyan amikor egyszerűen nem kívánjátok a csokit?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon szeretem a csokit pedig

Én személy szerint olyan vagyok hogy egymás után megbirnék enni 3 milkat is

De van olyan amikor egyszerűen nem kívánom... Veletek is volt már ilyen?

Velem most van ez amúgy... Pedig nem ettem ma... Se tegnap... Miért van ez? 😃 Nincs szüksége rá a szervezetemnek vagy mi? (egyik tanárom mondta hogy... Akkor kívánunk csak valamit... Ha szüksége van rá a szervezetünknek)


2018. dec. 5. 20:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A tanárodnak igaza van, attól függ, h. értelmezzük a mondanivalóját:

A szervezeted, ha le van merülve, azaz aznap kevés szénhidrátot ettél, alacsony a vércukorszinted, rögtön tudja (ha már korábban fogyasztottál csokit, és mondjuk nem csak kétszer életedben, mint az egyik hozzászóló, hanem 'hozzá vagy szokva'), h. az jó 'neki'. Hogy miért?

Mert rögtön kinyeri belőle a CH-t, mivel a csokiban levő - ált. nem is mennyiségű - cukor gyors felszívódású. Tehát sokszor nem magát a csokit (kakaót) kívánod (ált. nem), hanem a direkt (közvetlenül vérbe jutó) cukrot.

A tanárodnak nagyjából igaza van, az ember azt az élelmiszercsoportot kívánja eredendően, amire szüksége van.

Az más dolog, h . kb. gyerekkorunktól elrontanak, aztán ezt később mi magunk is folytatjuk. (ilyen pl. a kávé, az erről készült millió fb.-poszt, h. 'Kávé nélkül nem tudok felkelni, meg anélkül ölök, stb., pedig a szervezetünk termel megfelelő hormont reggel, amivel felébreszt bennünket, kávéra csak késő de. v. du. lenne szükség (akkor tennénk magunknak jót), de évek alatt tönkretesszük a szervezetünk megfelelő működését, h. már reggel bekávézunk, ezáltal tönkretesszük a természetes reggeli mechanizmusunkat.

A csoki is kicsit ilyen, a szervezetednek energiára van szüksége, amit sok mindenből (pl. egészséges ételek) is ki lehetne nyerni, de mi vel a zöldségekben található szénhidrátok felszívódása jellemzően sokkal lassabb, mint a csokiban található finomított kristálycukoré, ezért azt kívánod, mert azonnal vércukorszint-emelés kell, ergo csokival tömöd magad.

Pedig ha 20 perc - fél óra alatt lassabb tempóban elfogyasztanád a megfelelő étkezést, akkor annak végeztével kezdenének felszívódni az elfogyasztott ételben levő szh., és kizárt, h. ugyanúgy kívánnád az édességet.


Egyébként a csokinak/ kakaónak tényleg van szervezetre gyakorolt pozitív hatása, de ehhez célszerű lenne 60 %-nál nagyobb kakaótartalmú termékeket fogyasztanod, nem cukros és esőerdő gyilkos pálmaolajból készült ipari szemetet (Kit-kat, Milka és társai). Oké, h. ezek 20 éves korig finomak (mikor még növésben az ember, és megeszik mindent, még a tányért is), de ez után jó esetben fejlődik az ember ízlése, és nem a cukorbombákra esik a választása.

Szóval ha jó a vércukorszinted, étkezés után vagy ill. zöldséges menüt ettél (olyat, ami lassabb, egyenletesebb felszívódású CH-t tartalmaz, szóval nem a burgonyára gondolok), akkor kevésbé kívánod a csokit/ édességet.

+ ha adott időszakban kevesebb munkahelyi, magánéleti stressz ér, derűsebb a hangulatod, akkor sem.

2018. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Mansour ***** válasza:

"+ ha adott időszakban kevesebb munkahelyi, magánéleti stressz ér, derűsebb a hangulatod, akkor sem."

Egyébként mindenben egyetértek az előzővel, de ezt az egyet vitatom. Illetve lehet, hogy valakinél így működik, de nálam nem. Én ha több stressz ér, akkor eleve kevésbé kívánom az ételt, és azon belül még kevésbé a nehezebb, zsírosabb, édes dolgokat. Tudom, hogy van olyan, aki evéssel, azon belül is főleg édességekkel nyugtatja magát, de én ennek pont az ellentéte vagyok. Nyugodt, derűs hangulatban kívánom csak meg időnként az édességet.

2018. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!