Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kik költenek több pénzt...

Kik költenek több pénzt kajára? Vegák vagy húsevők?

Figyelt kérdés
Nem érdekel melyik az egészségesebb. Nem kérek kioktatásokat. Csak statisztikailag érdekel, kiváncsiságból...

2019. jan. 16. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem így működik. Mindkettőt ki lehet hozni rohadt deágàn és olcsón is.
2019. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ehet a vega is olcsót: répa, káposzta, krumpli, alma. De lehet sokkal drágább is: mandulatej, kókuszliszt, mindenmentes bio termékek.

Húsevő szintén. Ehet virslit, csirkefarhátat, tésztával, zsíroskenyeret, meg tescós párizsit. De lazacot és kobemarhát is.

2019. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Az költ többet akinek több pénze van rá, nem az árakat nézi, vagy többet eszik. Tehát ebből értelmetlen statisztikát csinálni.

Én pl eszek húst de mellé zöldséget és gyümölcsöt is. Akkor engem hova teszel?:D

2019. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Nálunk a családban én vagyok vega, a párom mindenevö.

A havi kajára költött összegböl a húsra kb az összes két harmada jut, pedig a zöldségekböl mindketten kb egyformán eszünk, húsfélét csak ö, és kb egyforma adagok kellenek mindkettönknek.

Amióta én nem eszem húst, azóta a havi kajapénz kb két harmada a korábbinak.

Szóval egyértelmüen a húsos ételek jóval drágábbak.

2019. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

A vegak kevesebbet koltenek kajara osszessegeben, mivel a legtobb novenyi eredetu etel amit esznek mind olcsobbak ahhoz kepest mennyi energiat adnak.


Ide tartozik peldaul a zab, arpa, bulgur, lencse, bab, csicseriborso, krumpli stb stb.


Hasonlitsuk ossze pl a csirkemellfilet es a babot


Csirkemellfile Bab


kb 1200 ft/kg kb 600 ft/kg

120 kaloria/100g 340 kaloria/100g


Vagyis 1200 forintert 1200 kalorianyi csirkemellet eszel, mig fele arbol 3400 kaloriat ha a babot valasztod. Sot ha marhat eszel akkor az meg dragabb kaloria lesz.


Ez persze az egyszeru es teljesen jo vega etrend, nyilvan mindkettot lehet ugy csinalni hogy draga legyen, ha peldaul sok kokusztejet, mandulatejet, rizstejet vesz egy vega illetve sok egzotikus gyumolcsot akkor dragabb lesz, de osszessegeben a vega etrend olcsobb. :)

2019. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ.

Lehet h kicsit hülyén tettem fel a kérdést, mert mind2 kilehet hozni olcsóbbra vagy drágbbra...

2019. jan. 17. 00:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Mások nem tudom hogy vannak vele de én vegetáriánusként nagyon keveset költök. A kajáim nagyrészét télen azok a zöldségek teszik ki amik ilyenkor is természetesen kaphatók (pl krumpli, répa, hagyma, karalábé, hüvelyesek stb) Ha nem szezonális zöldséget-gyümölcsöt vagy félkész fasírtokat veszek meg hasonlót az egy picit drága szokott lenni de mondhatom, hogy sokkal jobban kijövök, mint húsevőként. (Árakat nem írok, mert lusta vagyok átszámolni, nem magyarországon élek, de ha érdekel akkor írj privátban és összeszedem a fejem mikor lesz időm & megírom)
2019. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha megtartom a mostani Makró arányt akkor nekem kb 1,7x-2x annyiba kerülne az ételem mint most.
2019. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én teljes értékű vegán étrenden 2 főre havi 160-170€-t költök (40-50.000 ft). Gyári termékeket nem veszek, házilag készítem a növényi tejeket, stb.

Nem tudom otthon ez soknak számítana-e, itt Németországban kb. a fele/harmada annak amit a mindenevő ismerőseim költenek, ha mindenevőként hasonló "minőségben" étkeznek, tehát csak bio, helyi, stb.

2019. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én és anyukám vegák vagyunk , de kb. árban ugyanott tart a család 2 része. Mi változatosabban étkezünk, csicseriborsó, édesburgonya, (ritkán) lazac, garnélark, sushi.

De a hús is nagyon drága több ezer ft.

2020. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!