Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ettetek már gyömbért ala...

Ettetek már gyömbért ala natúre? Én ma kóstoltam először életemben, megpucoltam, lereszeltem. Megfáztam, ezt ajánlották. Hát kb mintha tormát ettem volna.

Figyelt kérdés
Nem gondoltam volna, hogy a gyömbér ennyire csípős. Van valami más elkészítési módja megfázás ellen?

2019. jan. 18. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mézzel keverd össze, ha lereszelted, s hagyd állni. Akár egy heti adagot is elkészíthetsz. Napi két teáskanállal mehet belőle.

Kemény gyerekek fokhagymát is reszelnek hozzá, s úgy nyomják :)

illetve lereszelve vagy felszeletelve leforrázhatod teának, hagyd a vízben, amíg ihatóvá hűl, citrommal, mézzel ízesítheted.

2019. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Igen. Botrányosan rossz az íze. A tormát én speciel szeretem, de a gyömbér az borzadály.
2019. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elsö irta. Ha lereszeled, es ossze kevered mézzel, tegyel hozzà citromnak a levet is.
2019. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mézzel? Van itthon, köszi szépen!
2019. jan. 18. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csípős. Az íze meg tömény. Jó megfázás ellen, akár teába is rakhatod, hogy ázzon ki.
2019. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én, turmixba szoktam olyan nagy ujjnyi darabot beletenni.

Vagy teát főzök belőle és egy két decinyit egyszerre lehajtok.

2019. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Én is vagy mézbe kockázok gyömbért és citromdarabokat, állni hagyom egy fél napig legalább és azzal ízesítem a meleg teámat, vagy citromkarikákat és gyömbérdarabokat forrázok le egy lábasban, hagyom állni negyed órát, leszűröm majd langyosan megiszom. Ez mondjuk egy elég erős főzet lesz, de a megfázzással szemben is az.
2019. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!