Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A főtt-füstölt császárszalonná...

A főtt-füstölt császárszalonnában van laktóz?

Figyelt kérdés
Szerintem laktózérzékeny vagyok és ma elolvastam a szalonna csomagolását és az volt ráírva, hogy "tejet tartalmazhat". Akkor én azt nem ehetek? És ha van benne, akkor az hogyan kerül bele? Mármint, gondolom, hogy az állatot tejjel etették és úgy, de szerintetek is így?
2019. ápr. 2. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy laktózérzékeny vagy.

Ki kéne vizsgálni, nemcsak találgatni.

Normális húsban nem lehet laktóz.

Gondolom, a feldolgozás során került bele valahogy, vagy pedig olyan gyárban dolgozták fel, ahol érintkezhetett tejtermékkel.

2019. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy volt írva, hogy "tartalmazHAT", akkor szerintem azt csak csak azért írták rá, hogy előre bebiztosítsák magukat egy esetleges későbbi vád ellen.

Sehol nincs arra garancia, hogy pl. egy dolgozó a saját tejes zacskóját, vagy kezét, akár a köpenyét, stb. stb. bárhonnét egy csepp tej is problémás lehet annak, akinél ez a betegség fennáll.

2019. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

A tej úgy nem kerülhet a termékbe, hogy az állatot azzal etették!

Olyan lehetséges, hogy az üzemben, ahol készül, vannak tejet tartalmazó termékek is, ezért nem lehet 100%-osan kizárni, hogy kerülhet bele, de igen valószínütlen.

Ez csak azért van ráírva, hogy adott esetben emiatt ne lehessen a céget perelni.

Másrészt ha tényleg laktózérzékeny vagy (mert öndiagnózis nem elég), akkor is van olyan tabletta, ami laktázt tartamaz, ami a laktózt emészti, és ha ezt beszeded, akkor nem lesz bajod.

De ettöl még majdnem biztos, hogy nincs benne semmi tejszármazék.

2019. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

"Szerintem laktózérzékeny vagyok"

Szerintem pedig hipochonder.

Az öndiagnózis annyira szubjektív, hogy még a doki sem csinálja.

2019. ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint akkor biztos laktózérzékeny vagyok! :)
2019. ápr. 3. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!