Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Létezik olyan fajta csoki,...

Létezik olyan fajta csoki, amelyik kakaóbab és kakaóvaj nélkül készül?

Figyelt kérdés

Barátnőm allergiás a kakaóbabra és kakaóvajra, de nagyon szereti a csokit. Szeretnék neki segíteni, és meglepni valamilyen csokiféleséggel, amitől nem lesz semmi baja. A tejre is allergiás sajnos, így lehetőleg laktózmentes is legyen.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. máj. 23. 20:51
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
Én is allergiás vagyok a kakaóra, de attól fehér csokit ehetek. Lehet, hogy ő nem. Van egy aszalt gyümölcs ami hasonlít. Talán a datolya.
2019. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom 10-es:DD Nagyon nosztalgikus hangulatba hoztál

Mondjuk én gyűlölöm azt a csokit, persze gyerekként megettem mindig

2019. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Jézusom 10-es:DD Nagyon nosztalgikus hangulatba hoztál"


:)


"Mondjuk én gyűlölöm azt a csokit, persze gyerekként megettem mindig"


Abszolút megosztja az embereket. :) A postai találkozás során vettem is belőle, és megkóstolta a sokkal fiatalabb párom is, aki erősen fintorgott tőle. :)

2019. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Régen nagyon csokis volt, de mindig fájt a hasa. Később derült ki, hogy allergiás. Próbálja mellőzni, de nőnapon, szülinapon és minden alkalommal felbukkan valaki egy csokival, és rosszul esik neki. Próbál ellenállni a kísértésnek, de nem mindenki tudja úgy elfeledni, hogy milyen finom is. Én is mellőzöm a csokit, főleg, ha vele vagyok, hogy ne kínozzam. Próbálok segíteni neki, hogy egy ártalmatlan alternatívát találjak neki. Ezért tettem fel a kérdést.


Köszönöm a sok segítséget, igyekszek szerezni neki mind a kettőfajtából, aztán megpróbáljuk. Ha született eredmény, akkor megosztom veletek.


Köszönöm még egyszer.

2019. máj. 26. 21:21
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
aranyos vagy:-)
2019. máj. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A legolcsobb vackokban nem nagyon szokott lenni
2019. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A karobot árulják úgy, mint csokoládépótló, többnyire nadcukorral és növényi tejjel. Az íze nekem undorító volt, de biztos van, akinek ízlik.
2021. aug. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Egy kis kieg.

Kiderült utólag, hogy laktáz és szója érzékeny. Laktózmentes dolgok sem játszanak, mert azokban is van laktáz. Kísérleteztünk olyan csokival, amiben egyik sincs, és végül találtunk pár megoldást. Ajánlom a hasonló cipőben járó embereknek, az Auchan mentás fekete csokiját, vagy a Shär gyártó néhány termékét. Sajnos nem valami olcsó, de minőségben remek. :)


Azonban hozzá teszem, hogy a kakaóvaj és kakaóbab allergia létezik, tehát érdemes kivizsgálni az okát.


Még egyszer nagyon köszönöm a sok segítséget. Nagyon jólesett, hogy ennyi ember próbált ajánlani édességeket. Legyen szép napotok! :)

2021. aug. 26. 22:04
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
:)
2021. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!