Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egy db teafiltert hányszor...

Egy db teafiltert hányszor szabad teakészítésre felhasználni? Érdemes-e kihasználni töbszöri alkalomra?

Figyelt kérdés
Régen használtam teafiltert, és azon gondolkodom, hogyan lehet minél jobban hasznosítan úgy, hogy ne ártson az embernek, tehát túl sokszor nem alkalmaznám a használt teafiltert, de ha mégis lehet 2x, 3x is felhasználni egymást követő napokon, heteken, akkor így járnék el.

2023. jan. 21. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akárhányszor szabad használni, de egynél többször nem érdemes.
2023. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Én a fekete teát gyengébben szeretem, ezért kb. 20-30 másodpercig áztatom csak a csészében. Ezt még egyszer fel szoktam használni. Viszont az összes többi teát (gyümölcs, zöld, fehér, roibos, stb.) teát csak egyszer áztatom ki.
2023. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi h írtatok, jöhet még válasz!

Kedves első, mi az oka szerinted, egynél többször nem érdemes? 10-20 perc forró vízben áztatás során szinte minden értéke beleázik a vízbe és kész, vége?


(Takarékos ember vagyok, ezért faggatózom. Ahol lehet spórolni, spórolok, valamint utálok akár kisebb értéket is eldobni, kárba veszni. A kimerített filtereim beltartalma a kompsztomban fogja végezni.)

2023. jan. 21. 21:06
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

"Ahol lehet spórolni, spórolok"

Itt nem lehet.

2023. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Igyál csapvizet, akkor nem kell költeni teafilterre.
2023. jan. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, előző. Van teafilterem, hosszú idő után ismét. Csupán sajnálom pazarolni a dolgokat. Tehát ha többször is fel lehet használni, és ha nem egészségtelen, akkor miért ne...?
2023. jan. 22. 00:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Többször is kiáztathatod, csak egyre gyengébb lesz. Mivel azt írják, hogy 4-5 percig áztasd, ha te csak fél percig áztatod, még marad benne áztatni való. Minden áztatás után más ízt fogsz kapni.

Csak az érdekesség kedvéért írom le, hogy a távolkeleten sok helyen (Japán, Kína) az első forrázatot (nem filteres, minőségi zöld témáról van szó) egész egyszerűen kiöntik, nem fogyasztják el, a másodikat megisszák, de a 3-4., akár az 5.forrázatot tartják a legfinomabbnak. Minden forrázatnál változik a szín-és ízvilág.

2023. jan. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Csinálj teát, öntsd kétfelé, az egyiket tedd a hűtőbe, ha kihűlt, a másikat hígítsd tovább. Nem próbáltam...
2023. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Lehet többször is áztatni, mondjuk én nem szoktam, ahogy pár forintokban sem gondolkodni.
2023. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Többször is használhatod de nem éri meg, szerintem a végére az íze sem marad meg. Esetleg ha spórolni akarsz rajta csinálj valami nagyobb kancsóba/fazékba teát és akkor nemcsak egy bögrére valót csinálsz egy teafilterből.
2023. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!