Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kell a kocsonyába köménymag...

Kell a kocsonyába köménymag és babérlevél?

Figyelt kérdés
Petrezselyem-gyökér híján, csak sárgarépát, karalábét, fok-és vöröshagymát, valamint kis darabka karalábét tettem bele. Persze kocsonyahúst és füstölt-kolbász is. Van tapasztalata valakinek? Remélem nem rontom el vele? Tudom, nem mindenki tesz zöldséget bele! Zellergumó is mehet bele? Annyi receptet olvastam már, nem tudom melyik az igazi!

#Kocsonya, fűszerezése,
2023. febr. 11. 17:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Nem raknék bele, de kolbászt se. Füstölt húst szoktak felénk, nem kolbászt.
2023. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
31%
Szakacskonyv segit
2023. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
A kocsonya gyakorlatilag sokáig főzött húsleves. Húslevesbe raksz füstölt kolbászt, babérlevelet, meg köményt? Ízlések és pofonok, de nem való bele egyik sem.
2023. febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Soha nem hallottam olyan kocsonyát, amibe kolbászt tettek. Ehetetlen lehet. Krumpli levesbe, nem húslevesbe......
2023. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Zöldségek mehetnek ízlésed szerint. Köménymag és babérlevél nem kell.

Azt rakj bele, amit egy húslevesbe is jószívvel beletennél. Kolbász sem kell. Ráadásul gusztustalanul el is színezi.

2023. febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

" Annyi receptet olvastam már, nem tudom melyik az igazi!"


Kb mindegyik igazi, ha nem szándékos trollkodás, és kipróbált recepteket tesznek közzé.

A legtöbb magyar ételünknek számtalan verziója van, mindegyiknél a végeredmény a lényeg: finom lett, vagy nem?

Egy verzió a sok közül:

https://www.youtube.com/watch?v=1jux3gD0dl4

2023. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tennék bele. Nem illik a kocsonyához. És a kolbász sem.
2023. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 qkker1 ***** válasza:
94%
Sok vörös- és fokhagyma, bőrös "cupákos" húsok, füstölt hús, mindenféleképpen kell bele, opcionálisan zöldségek, van aki főtt tojást is tesz bele, de kolbász és köménymag még véletlenül sem való a kocsonyába!
2023. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Kolbász semmiképp. Eleve honnan jött az ötlet?
2023. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%

" Tudom, nem mindenki tesz zöldséget bele! "


De, azt speciel mindenki tesz bele. Kolbászt viszont senki :D

2023. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!