Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kocsonyába kell babérlevél?

Kocsonyába kell babérlevél?

Figyelt kérdés
Ha teszek bele, nem rontja el? Milyen ízű lesz tőle? A köménymag sem rontja el ha picit beleteszek?
2017. dec. 19. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Ahány ház, annyi szokás. Vagyis mindenki máskép csinálja.

Nézd meg a jutubon.

2017. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Én nem teszek bele se babérlevelet, se köménymagot, de őszintén szólva még nem is hallottam ilyet.
2017. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell bele.
2017. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó bele a babérlevél, csak ne vidd túlzásba. Köménymag szerintem nem kell, kocsonyába só, szemes bors, fokhagyma (sok), egy babérlevél, egy fej vöröshagymába tűzdelt néhány szegfűszeg, esetleg kevés gyömbér (friss is jó, vagy őrölt), és néhány szem borókabogyó való. Én szoktam bele főzni egy kis darab erőspaprikát is, és egy kis lestyánt, ha van itthon.
2017. dec. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

A kocsonyába nem kell babárlevél, se kömény, mert nem savanyúságot teszel el, hanem kocsonyát főzöl.


Az alap kocsonya recept: a húson kívül, rengeteg fokhagyma 2 részletben, felével főzni az elejétől, másik felét utolsó percben belenyomni, hogy érződjön az ételen a fokhagyma, só, szemes bors és aki szereti, csöves erős paprika


Van aki füstölt húst is tesz bele, van aki sárga és fehérrépát, ezek vidékenként változóak.

... és egyéni ízlés kérdése.

2017. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
A kocsmábaaa neem kell,nem tudok ilyet..
2017. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én teszek bele babérlevelet.

Köménymagot nem szoktam.

2017. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Az elég gáz, ha valaki a babérlevelet és a köményt kizárólag savanyúságban ismeri.:D
2017. dec. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

#8

Szerintem nem írt kizárólagosságot, csak egy példát.

A nagyobb gáz, ha ezeket valaki a kocsonyával párosítja.

2017. dec. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Babérlevelet sztárséf is használ kocsonyához, a köményt pedig én se javasoltam.:-) Inkább teszek bele néhány fűszert, amit a mindenbe só-bors-pirospaprika-vegeta kombót használók nem is ismernek, minthogy egy tömény fokhagymaízű, zsíros valamit rakjak a vendégeim elé.
2017. dec. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!