Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kell a kocsonyába köménymag...

Kell a kocsonyába köménymag és babérlevél?

Figyelt kérdés
Petrezselyem-gyökér híján, csak sárgarépát, karalábét, fok-és vöröshagymát, valamint kis darabka karalábét tettem bele. Persze kocsonyahúst és füstölt-kolbász is. Van tapasztalata valakinek? Remélem nem rontom el vele? Tudom, nem mindenki tesz zöldséget bele! Zellergumó is mehet bele? Annyi receptet olvastam már, nem tudom melyik az igazi!

#Kocsonya, fűszerezése,
2023. febr. 11. 17:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hát kedveseim, nagyon finom lett a kocsonyám! Tettem bele babérlevelet, köménymagot, karalábét, sárgarépát, meg házi-füstöltkolbászt. 3 fej vöröshagymát és 4 db. nagy fej fokhagymát.
2023. febr. 11. 23:16
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
pfejj
2023. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%
Az sok minden lehet, de kocsonya biztos nem.
2023. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki a végét kérdező, még meg sem dermedt. Lehet nem is fog. 😄
2023. febr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Rakj már fel róla egy fotót, hadd nézzük meg :)
2023. febr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
56%

Az a valós tény, hogy a kocsonyába nem szoktak tenni sem köménymagot, sem kolbászt (babérlevelet igen), nem zárja ki azt, hogy amennyiben valaki mégis rak bele, az nem lehet akár jó is.

Itt a kérdés az, amiről eddig nem esett szó, hogy mi van még benne, van-e benne elegendő bőrös hús.

Totál fölösleges azon rugózni, hogy kolbásszal nem lesz jó... valóban nem szokás kolbászt tenni a kocsonyába, de elvileg az el nem rontja, ha megvan a megfelelő kollagén tartalom, ami a bőrökből, csontokból oldódik ki, színúsból, kolbászból nem lehet kocsonyát főzni.

2023. febr. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 qkker1 ***** válasza:
51%

"" Tudom, nem mindenki tesz zöldséget bele! "


De, azt speciel mindenki tesz bele. "


Akkor én senki vagyok?

2023. febr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Rosszlovas ***** válasza:
0%

Nálunk szokás a disznótoros orjalevesbe életének egy darab friss kolbászt. Aznap készült, sütni való kolbászt, tehát ami még nincs felfüstölve.

Tehát nem zárom ki, hogy a kocsonyát se rontja el.

2023. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
61%

17

Nem hittem volna, hogy létezik olyan, aki nem tesz zöldséget a kocsonyába, ugyanúgy, mint ahogy a húslevesbe is teszünk.

2023. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
AZ a baj a kolbásszal nekem legfőképpen, hogy a kolbász halványrószaszínre fogja színezni a kocsonyát a benne lévő pirospaprikától. Nekem nagyon gusztustalan lenne :D
2023. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!