Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha kihagyom a tojást egy...

Ha kihagyom a tojást egy péksüteményből és mással helyettesítem, attól még felfújódhat?

Figyelt kérdés
Szeretném, hogy a vegán barátaim is ehessék a négy tojást is elváró péksüteményt és tudom, hogy banánnal, chiával, csicseriborsó levével is lecserélhetem a tojást, de akkor van esélye, hogy térfogatot kap?

2023. ápr. 6. 23:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Térfogatot nem ad a tojás, az élesztőt cseréld le sütőporra.
2023. ápr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Hát mivel a péksütemények döntő többsége nem a tojástól "kap térfogatot", így nyilván.


De a helyedben azért nem a vendégség alkalmával próbálnám ki a receptet, hanem végeznék egy próbasütést, mielőtt még valami ocsmány végeredményt kellene felszolgálnom.


Ugyebár nem írtad, milyen péksüteményt készülsz sütni, de felhívnám a figyelmed arra, hogy a kelt tészták döntő többsége elkészíthető tojásmentes verzióban is. Lehet ez volna inkább a megfelelő út...

2023. ápr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

1. Miért kéne az élesztőt lecserélni?

Az élesztős receptek 99%-a nem működik sütőporral...

2023. ápr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Sok kelt tésztában eleve nincs tojás.

Példa erre a kenyér, pizza, tehát a lényeg, hogy a kelt tésztáknak nem kötelező eleme a tojás.

Viszont az élesztőnek nem a sütőpor az alternatívája.

Az élesztő élőflórás, a sütőpor pedig nem, a hatásmechanizmusa a szódabikarbónához hasonló, ergo az élesztős recept nem biztos,. hogy sütőporral is megfelelő lesz, de egy sütőporos recept jó lehet szódabikarbónával.

Az élesztő alternatívája a kovász, ami a legtöbb háztartásban ma már nincs készleten, régen, amikor otthon rendszeresen sütötték a kenyeret, nevelték, etették a kovászt a következő sütéshez.


A kelt tésztához csak lisztre (szénhidrát) van szüksége az élesztőgombáknak, tojásra nem

2023. ápr. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnél sütni?
2023. ápr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Az eredeti recept alapból élesztőmentes, tehát nincs mit lecserélnem. Egy pogácsa-zsömleszerű vmiről van szó, amely az alapösszetevője miatt különleges: az alaprecept maceszlisztet ír, az kovásztalan búzaliszt, ehhez képest én tegnap elkészítettem, ám gluténmentes verzióban: organikus és kovásztalan zablisztből. Így sem lett olyan, mint a recept mellett lévő képen zsömleszerű, de ez valószínűleg azért történt, mert csak kanállal kevertem bele a tojásokat, nem vertem föl, ahogy az angol recept írta, nem gondoltam, hogy fontos. Ugyanakkor az is lehet, hogy a kis sütő miatt nem a recept szerinti 12 darab lett, hanem egy nagy adag, amit aztán szeleteltem, ám így itt-ott fúvódott föl össze-vissza, rendezetlenül

2023. ápr. 7. 10:23
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Minő meglepetés, hogy a recept teljes megváltoztatásával egészen más eredményt kaptál!😅


A sütés nem így működik.

2023. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Én egyszer zserbót sütöttem és véletlenül a konyhapulton maradtak a tojások és csak akkor vettem észre, amikor már sütöttem. Furcsa is volt, hogy furcsa a tészta textúrája. A végeredményen viszont nem vettem észre semmi különbséget. Gondolom ez nem mindegyik sütire érvényes
2023. ápr. 8. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nu, épp most készítettem el újra, ám még több változtatással: teljesen tojás nélkül, csak chiával, ám most össze is turmixoltam a tésztával, de ez csak a jól elkeverést segítette, amúgy szilárdabb lett a tészta, mint tojással, aminek örültem, mert legalább formájában már jobban hasonlított a receptben lévő képre, és nagy sütőben nagy tálcán, viszont az elején magas hőfokon a külső réteget megvastagította, és így belül nyers maradt a tészta sajnos. Le is kellett volna darálnom a chiát, de ezt is kihagytam, így ropog... Ez kinézetre jobb, állagra rosszabb lett.
2023. ápr. 8. 23:22
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
🤣 Hát ez egyre jobb!
2023. ápr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!