Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel lehet helyettesíteni a...

Mivel lehet helyettesíteni a péksüteményeket?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, 173 centire 85 kiló, aminek nagy része bizony zsír. Annak ellenére is, hogy túlzottan sokat nem eszek, és amikor normális, kiszámítható idő van, akkor rendszerint biciklizéssel telik a napom. Azt hallottam, hogy péksüteményeket kellene mellőzni (kenyér, zsömle, bármi, ami tésztából van), és tekintvén, hogy mennyiségre nem eszek túl sokat, lehet is benne valami.


De akkor mégis mivel lehet helyettesíteni a kenyeret, ami egész Európában minden étkezés legalapvetőbb kelléke? Mit egyen az ember, ha megéhezik a vonaton? Mit lehet venni a boltban abban az esetben, ha csak be akar kapni valamit munkába/iskolába/egyetemre/bárhova menet? Az ugye nyilvánvaló, hogy az állandóan szajkózott gyümölcsök nem alternatívák már csak azért sem, mert a sósat édessel helyettesíteni lehetetlen, a főtt étel meg nem alkalmas ilyen helyzetekre.


2015. máj. 17. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ezt sokféleképpen oldják meg az emberek... Van, aki nem is hagyja el a páksüteményt. Van, aki magkenyeret eszik. Van, aki húst és zöldséget, s eszébe se jut a kenyérféle. De olajos magvak is léteznek. Nagyon sokféleképpen lehet élni.

Van, aki nem éhezik meg a vonaton és nem kap be semmit, napi egyszer eszik otthon és annyi.


A kenyér számomra sosem volt az étkezés alapvető kelléke. Sosem laktam vele jól, nem szerettem különösebben, egyes dolgokhoz ettem, de nem ragaszkodtam hozzá olyan nagyon, hogy ne tudjam egyik napról a másikra elhagyni... Nem eszem olyasmit, amihez kell, bár nekem ugye semmihez sem kell...

2015. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Egyél friss graham kenyeret. Ez rozsból van készítve, ebben több a rost tartalom. Magában enni is finom. És vacsorára ne egyél semmit. Mármint este 6 óra után ne egyél semmit. Inkább gyümölccsel üsd el az éhségedet.
2015. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Graham zsömle!
2015. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nyugodtan egyél este 6 után, ha éhes vagy, illetve ez működik Neked. A kalóriadeficittől fogysz, nem az ilyen fura elképzelésektől. Persze van, akinek könnyebb a kalóriadeficit elérése, ha nem eszik este, de ez egyéni dolog.

Bár nem ez volt a kérdés, de arra már válaszoltam.

2015. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Helyettesítheted csökkentett szénhidrát tartalmú kenyérrel. Aldiban Csökkentett szénhidrát tartalmú cipónak hívják, 6g/100g a szénhidrát tartalma, Lidl-ben Fitt&Well, rózsaszín-fekete cimkés, szintén 6g/100g CH.

Spar-ban CH80 kenyér, 10g/100g-os.

2015. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem kell semmivel helyettesíteni, hagyd el a francba és kész. Csak megszokás kérdése. Egyél inkább zöldséget, tojást, túrót, halat meg húst.


Ha fogyni akarsz akkor rendszeresen kell étkezned. Alapból el kéne felejtened ezt a "hirtelen megéhezek a vonaton" dolgot, mert ennek komoly szerepe van abban hogy van rajtad felesleg. Állíts fel egy rendszert, mindig ugyan akkor egyél, ne össze-vissza amikor eszedbe jut. Ha nagyon megéhezel akkor hajlamosabb lehetsz sokat enni.


A leírásod alapján igen igénytelenül étkezel: iskolába menet meg vonaton eszel tök felesleges kaját(mert a péksütikben semmi hasznos tápanyag nincs). Reformáld meg az egészet: az étkezések idejére, mennyiségére és minőségére is figyelj.

2015. máj. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 TXCowboy ***** válasza:
Helyettesítsd a péksütit fehérje turmix-al.
2015. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Elsősorban azt kéne elfelejteni,hogy egész nap eszik az ember. Egyél indulás előtt ,nem kell mindenhol benyomni egy túrósbatyut ahol unatkozol.Az a baj ezekkel a gabonás dolgokkal,hogy rá egy órára megint ennél,csipegetnél,mert az inzulinszintedet az egekbe dobja,utána meg hirtelen leesik.


Elsősorban zöldség,hús,tojás,állati eredetű zsírok,gyümölcsök amiket fogyasztani kellene. És csak akkor enni,hogyha éhes vagy . Amíg variálsz,hogy sós vagy édes-addig nem vagy éhes,hidd el. Amikor egy szelet száraz zsömlére is rágerjedsz,akkor vagy éhes,addig csak nassolsz.


A közhiedelemmel ellentétben nem szükséges naponta 10szer enni,semmi bajod nem lesz.

2015. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat! Érdekes tanácsok, a legtöbbjükre reagálnék.


Graham- és csökkentett szénhidráttartalmú kenyerek - soha a BÜDÖS ÉLETBEN nem hallottam még ilyenekről, gondolom valami új keletű dolgok. Viszont megnéztem és találtam a Tescóban... nagyjából olyan árban, hogy két és fél kiló fehér kenyér kijönne belőle. Ennyit azért, legyünk őszinték: nem érnek.


Este 6 óra - ezt soha nem fogtam föl. Mi történik este hatkor, hogy utána már nem szabad enni? Mondjuk lefekvés előtt 1 órával még megértem, hogy nem kéne, de ki az, aki lefekszik hétkor? (Nyilván a hajnali műszakban dolgozóktól eltekintve.)


Turmix - ja, hogy az nem desszert? Ráadásul a folyékony az nálam egyet jelent az innivalóval, nem beszélve arról, hogy ez is irgalmatlan drága és még macerás elkészíteni is.


Inzulinszint - hm, érdekes dolog. Erről tudsz bővebbet írni, esetleg linkelni valahonnét cikket? Szeretem, amikor meg van magyarázva, hogy mi miért van, az ilyenekbe általában jobban belemélyedek.


"Alapból el kéne felejtened ezt a "hirtelen megéhezek a vonaton" dolgot, mert ennek komoly szerepe van abban hogy van rajtad felesleg." + "Egyél indulás előtt ,nem kell mindenhol benyomni egy túrósbatyut ahol unatkozol."

Na igen, csakhogy nem 15 perces utakról van szó. Egyetemre menet 2 óra az út csak oda, vissza még kettő. Indulás előtt meg nem eszek, mert tuti nem fogok csak azért fölkelni négykor, mert az "egészséges" (általában 5-6 környékén rajtolok, és este érek haza). A másik oka meg az, hogy... hát, talán kicsit túlzottan sok infót osztok meg az emésztésemmel kapcsolatban, de anonim oldal, miért ne. Szóval, ébredés után általában az ember első dolga, hogy kimegy a WC-re. Nekem ez nem szokott összejönni. Általában nap közben jön meg az inger, a lehető legcifrább helyeken, a legkényelmetlenebb időpontokban. Kivéve, ha a vonaton eszek: akkor ugyanis rendszerint pár percen belül sikerül beindítani a láncreakciót, és még ott el tudom intézni a dolgot, nem kell attól félni, hogy a város melyik pontján, esetleg melyik órán kap el a dolog. (Hm, sikerült az egészet leírni "mert különben befosok" nélkül. Vagyis várjál...)

Az mondjuk tény, hogy unalmamban is szoktam enni, de egyszerűen nem tudok mit csinálni. A zenehallgatásba is bele lehet unni, tanulni vagy aludni meg nem tudok a vonaton. A táj meg, hiába vagyok lokálpatrióta, azért ~300 alkalom után már annyira nem izgalmas.


"Elsősorban zöldség,hús,tojás,állati eredetű zsírok,gyümölcsök amiket fogyasztani kellene." + "Egyél inkább zöldséget, tojást, túrót, halat meg húst."

Ezek mind jók, bár a halat nem szeretem (az amúgy nem hús? ugyanolyan gerinces, mint a csirke meg a disznó). Ismételten egyetlen probléma van velük: hogyan? Mint mondtam, a fél életemet a vonaton töltöm a bejárás miatt, és nem olyan egyszerű főtt ételt magammal vinni - most tekintsünk el az árától és attól, hogy se időm, se hangulatom megcsinálni, miután hazaértem, édesanyámnak meg pont elég dolga van enélkül is.


Gondolom, úgy tűnik, mintha csakazértis ellenkeznék, de a vonatozás nem sokat segít ezeknek a dolgoknak a megfogadásában, pedig vannak itt jó tanácsok. Bár lassanként nyár lesz (még ha ezt nem is támasztja alá a tény, hogy egész májusban 5 darab olyan nap volt, amikor nem volt az ég teljesen felhős), ki lehet próbálni egy-két dolgot a felsoroltak közül.

Az az érdekes viszont, hogy hiába eszek ilyen cuccokat, nem hízok. Úgy ~6-7 éve stabilan vagyok 85 +-2 kiló.

2015. máj. 18. 21:34
 10/18 anonim ***** válasza:

Első voltam. Néhol ismételni fogom magam, de talán nem túl sokat.


Szimpatikus a gondolkodásod, kérdező, saját gondolataid vannak meg minden, közel sem mindenki ilyen.

Igen, a hal is hús, de valamiért különveszik, fene se tudja, miért.

Hm, vonat... Én személy szerint (az extrémebb megoldásaimat most nem említve) magkenyeret vinnék (ebből szendvicset is lehet formálni, de én nem szoktam), kiegészítésnek olajos magvakat, de gyümölcsöt is lehet enni ott is. Ezek azok az úti ételeim, amik még nem olyan brutálisan zsírosak. Húsból is van, ami megfogható és ehető, ilyen füstölt száraz cuccok, erről ne én írjak már, szinte sosem eszem húst, akkor is tányérból és nyugiban. De bizonyára sokmindent össze lehet pakolni könnyen ehető formátumba. A párom sokszor sütit eszik munkában :D. De ez már megint nem normális étel, mert gabona nincs benne.

2015. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!