Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel tudnám helyettesíteni a...

Mivel tudnám helyettesíteni a fehér lisztet? Illetve minden péksütemény ebből készül?

Figyelt kérdés
életmódváltás miatt szeretném teljesen kizárni a táplálkozásomból a fehér lisztet és a cukrot. Cukorra már találtam megoldást (nádcukor, sztívia) illetve ha nagyon édességhiányom van akkor diabetikus termékek, de a péksütikről és a kenyérről nehezen mondok le...
2013. jún. 27. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A nádcukor semmivel sem jobb, mint a répacukor.


A fehér lisztet meg ha kihagyod, akkor nem lesz jó a sütemény. (A rozskenyér - mármint igazi rozslisztböl - szerintem jó ízü, de más, mint a fehér)

Ha édességre van kedved, akkor csinálj rendes süteményt (fehér liszt, cukor), de ne egyél belöle sokat, csk egy-két darabot, akkor nem árt. (A többit ajándékozd pl. a szomszédnak)

2013. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Péksüteményt mindenhol kapni tk lisztből, rozslisztből, sőt kukoricalisztből is.

a nádcukor is cukor, ha nem akarsz cukrot, akkor valami édesítőszert kell használni, de én is inkább a normál étrendet és a mertékletességet választanám.

2013. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
zabpehelyliszt
2013. jún. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!