Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől lesz a kenyér héja ropogós?

Mitől lesz a kenyér héja ropogós?

Figyelt kérdés
Mit kennek a pékek a kenyérre, amitől olyan szép csillogó és ropogós, vastag héja lesz? Hiába kentem le vízzel, nem olyan, mint a bolti.

2012. aug. 24. 08:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Hol látod te hogy a forró jénait kell vízzel permetezni????(szövegértés 1-es!)

Mielőtt a sütni tudó(!) személy beteszi a jénaival a kenyeret a sütőbe, bepermetezi a tetejét pontosabban a teteje belsejét vízzel, sőt a kenyeret is befújhassa.Ezután szépen ráborítja a tetőt az edényre és be a sütőbe.A bepermetezett vízből lesz a kenyérnek elegendő gőz, ettől lesz a kenyér belseje puha, a héja ropogós.Van aki hideg sütőben kezdi el a kenyérsütést, de akkor a kelesztési időből ezt le kell számolni.Én az előmelegített sütőbe rakom , mert a mai jénaik ezt simán kibírják.Megjegyzem még hogy nagy, 8 literes kacsasütő jénaira van szükség, ugyebár hogy a növekvő kenyér szépen elférjen benne, és sütőpapírral ki kell bélelni hogy ne ragadjon a kenyér bele.Létezik kacsasütő edény fémlemezből is, abban ugyan úgy sütünk kenyeret, én ezt még nem próbáltam, de állítólag jó, csak ebbe sütés közben nem látsz bele.ja igen és a római tálat is lehet használni, annak kicsit más fortélyai vannak.

De akinek se ilyen se olyan nincs, az sütőbe tett forróvizes edénnyel produkáljon gőzt a kenyérnek.

2012. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nincs jénaim, így sütőpapírral bélelt tepsibe tettem, mellé egy tálba vizet, nagyon finom lett, ropogós héjú és belül lágy finom kenyér, most eszem harmadik napos és még mindig finom.
2012. aug. 29. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!