Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen adalékanyagokat tesznek...

Milyen adalékanyagokat tesznek a pékárúk tésztájába a pékek, és miért? Ezek miatt van-e, hogy a kenyér héja elrághatatlan, a kenyérbél pedig morzsáira esik?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 14:54
 1/6 anonim válasza:
Szerintem semmi különös adalékot nem tesznek bele. Amikor elrághatatlan,meg morzsolódik at azt jelenti hogy régi,vagy rosz helyen tárolod.
2010. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kenyérbe ötven /50/! féle adalékanyagot tesznek. Ezt leírva láttam. De erről nem beszélhetnek. Esetleg ismerős pékből tudsz kihúzni közelebbi információkat.
2010. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én, mint bennfentes, csak azt tudom neked mondani, hogy barnakenyeret ne vegyél... Kávéporral van színezve, attól barna, nem a teljes kiőrlésű gabonától...
2010. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokfélét. Nemrégen hallottam a rádióban valakivel egy interjút,arról,hogy felmegy-e a kenyér ára? Illetve összefüggésben lesz-e a liszt-ár emelkedésével. A tag igent mondott,és amin megböbbentem: azt mondta,hogy egy kiló kenyérben 30 dk liszt van. Ha ez igaz,akkor mi a többi?
2010. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, mi lehet benne. Az az ötvenféle adalékanyag, amire utaltam. Az én kenyerem 80 deka lisztből két tojás nagyságú főtt burgonya hozzáadásával /egybek: víz, kefír, házizsír, só, élesztő/ 1100 gram körül mszokott lenni. Viszont pehelykönnyű és egy hétig is ehető.
2010. okt. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
1kg kenyér 0,73kg liszból készűl a többi viz,só,adalék,az hülyeség h 50 féle adalék anyagot raknak bele!vannak kenyér félék amibe több adalékot raknak de nem 50-et!!akkor nem 250-ft lenne egy kenyér hanem lenne vagy 5-6000 ft!érted?
2010. dec. 1. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!