Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egyetemista vagyok és kollégis...

Egyetemista vagyok és kollégista, heti 1000-1500ftom marad kajára, tippek, hogyan húzzam ki?

Figyelt kérdés

Szóval, most vettek át a kollégiumba ami drágább, mint az albérletem volt(de az nagyon lepusztult hely volt és még a környék is elég kisebbségi)

Nem tudok minden héten hazamenni, úgyhogy az kizárva, hogy keddig elvagyok a hozott kaján...sajnos csak ennyit tudok kigazdálkodni ételre, de fogalmam sincs hogyan, valami ötlet?


2012. dec. 11. 16:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
heti 1000 forint? barátom ez lehetetlen úgy hogy közben ne is éhezz. szerintem minden héten vegyél a teszkóban egy kész grillcsirkét meg kenyeret azzal kihúzod egy ideig, csak spórolj a csirkével.
2012. dec. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Főzni tudsz? Lehetőséged van főzni?
2012. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
78%

én is így voltam.... 60 Ft-os pudingokat ettem, meg kefírt, egy hétre vettem egy kenyeret az kitartott hozzá

elég sokszor voltam éhes az igaz

otthonról vittem pattogatható kukoricát, két zacskó kiwit, azok nagyon jól tűrik a hűtőben ha nem puhák, 2 hétig is kitartanak

meg tömlős sajtot vittem otthonról, az jó volt a kenyérre és kekszet egy csomót meg tartós tejet

meg rizst vittem, az is sokáig kihúzza, hozzá 2-3 párizsit, mustárt, húst nem mert az gyorsan romlik

2012. dec. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Ha fent maradsz hétvégeken néha, akkor elmehetnél diákmelóra. Tudom ezzel baromira nem fogod kipihenni magad, de ennyi pénzből csak tésztaleveseket ehetnél, az meg nem étel.

Régen én is nagyon kevés pénzt tudtam ételre fordítani, akkoriban ettem minden nap főtt rizst, főtt krumplit, lencsét, de ahhoz képest, hogy állandóan éhes voltam, le is gyengültem, betegeskedtem és még híztam is sokat. :( Én is albérletben laktam és örültem ha arra futotta a pénzem.

2012. dec. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Koleszban főzni, és a maradékot hűtőben tárolni, veszélyes dolog.

Marad a zsíros kenyér + hordós aprókáposzta.

2012. dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
ja meg porleveseket vittem időnként vagy 6-7 egész krumplit, az is sokáig tart és lehet szalmakrumplit csinálni
2012. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem maradnak a kiflik, zsömlék, lekvár, májkrém meg felvágott rá. :s De ez nagyon kevés, nem tudsz otthonról egy kicsit kérni még hozzá? Ha adnának heti még 2000 forintot, már jobb lenne a helyzet!
2012. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak havi egy hétvégét dolgozol, máris minimum heti 3 ezer Ft-od van, de ha jól fizető munkát találsz, akkor több is. Ha úgysem utazol haza, akkor ez lenne a megoldás.
2012. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%

Fél kg-s zabpehely 200 Ft, olcsó 1 l-es dobozos tej 160 Ft.

1 kefir 60 Ft (7*60=420). Ez eddig 780 Ft (reggeli és vacsora). 1 kg rizs 300 Ft (ebédre valamilyen zöldséggel vagy konzerves kukoricával) vagy tészta valamilyen szósszal ( tészta 300, szósz 300, de szerintem olcsóbb is van).


Reggeli: zabpehely tejjel egész hétre 360 Ft


Ebéd: kukoricásrizs egész hétre 460 Ft vagy tészta valamilyen szósszal kb. 600 Ft.


Vacsora: Kefir (420 Ft)


1240 a rizses ebéddel 1 héten. Bár a 1 kg rizs nem biztos, hogy kitart egy hétig. A gyors rizs: 180-200 Ft, 1 dobozban 4 adagra való van. 2 csomaggal kijössz egy hétre, az kb. 560.

Akkor 1360 a kiadás és marad 140 Ft-od.


Ezt a 140 Ft-ot tedd félre, akkor 1 hónap alatt összegyűl 560 Ft-od és vehetsz 2 sajtburgert hónapvégén (4 hét után).


Én fontosnak tartom, hogy írj egy költségvetést és ne térj el tőle.

2012. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ha az előző költségvetés szerint, egy hónap alatt összegyűlt 560.- Ft megtakarításod, akkor azon már egy egész kiló májat kapsz, amiből minimum 6-8 evésre való főtt ételt tudsz készíteni. Resztelt, rántott, stb.
2012. dec. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!