Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egyetemista vagyok és kollégis...

Egyetemista vagyok és kollégista, heti 1000-1500ftom marad kajára, tippek, hogyan húzzam ki?

Figyelt kérdés

Szóval, most vettek át a kollégiumba ami drágább, mint az albérletem volt(de az nagyon lepusztult hely volt és még a környék is elég kisebbségi)

Nem tudok minden héten hazamenni, úgyhogy az kizárva, hogy keddig elvagyok a hozott kaján...sajnos csak ennyit tudok kigazdálkodni ételre, de fogalmam sincs hogyan, valami ötlet?


2012. dec. 11. 16:39
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, idézőjelesen jó azt látni, hogy nem csak én vagyok így :)
2012. dec. 12. 10:57
 22/25 anonim ***** válasza:
Ha keddig kitart az otthoni akkor már csak két és fél nap zsíroskenyéren és savanyun,amit otthonról is hozhatsz. Ha van lehetőséged olcsó tojáshoz jutni és meg tudod főzni az elég sokáig tart a gyomorba. Az elektromos ketyeréket szándékosan nem említettem, mert nem tudom hogy van az engedélyeztetése. Említettem a kenyeret és tudom, hogy a nagyvárosokban van olyan kenyér,ami vidéken dupla áron kapható- de igaz,hogy azok nem nagyon "tartós" kenyerek.
2012. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha megfőzöl egy-két marék rizst (a duplájára dagad), szűrd le, amikor kihűlt sóval, borssal, zúzott fokhagymával 1-2 nyers tojással és zsemlemorzsával gyúrj belőle fasírozottat. A gombócok külsejét sütés előtt még forgasd meg zsemlemorzsában, és egy kicsit lapítsd el őket.

Akár síma sültkrumplival, akár valami főzelékkel (kelkáposztafőzelék, paradicsomszósz stb.) olcsó és kiadós kaja.

2012. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

én is így voltam vele,

ilyeneket vettem, hogy májkrém, kifli, kakaó, párizsi, kenőmájas, sav.káposzta, zsemle, sajtkrém (mindenből a legolcsóbbat)

2012. dec. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
6%
Leveszem a kalapom, ha ennyiből ki lehet jönni éhenhalás nélkül. Naponta ennyit ott hagyok a boltban minimum. De érdekes kihívás. Legalább az elhízástól nem kell tartanod. Az olcsó ételekkel az a gond, hogy nem egészségesek. Nem tudod valahogyan kiegészíteni a jövedelmedet? Én annak idején (ez már jó régen volt) korrepetáltam általános iskolásokat matekból meg angolból.
2012. dec. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!