Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyetemisták! Ti mit szoktatok...

Egyetemisták! Ti mit szoktatok magatoknak főzni így suli időben?

Figyelt kérdés

Vagy mit esztek? Nekem nincs ötletem egyáltalán, általában viszek itthonról kaját, ami elég egész hétre, de van olyan, h egyáltalán nem tudok vinni. Olyankor csak annyi fantáziám van, h veszek pizzalapot, amibe ugye több van, hozzá pizzkrémes, sonkát, sajtot és akkor az több napra elég. De ez egy kicsit unalmas:P


Ti hogy oldjátok meg, vagy milyen könnyű elkészítésű kajákat tudtok?



2012. ápr. 13. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

nem vagyok egyetemista:D

De segítek:D

pl tészták,krumpli,rizs:D és ez mind nagyon nagyon gyors:D

2012. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bolognai...baromi egyszeru.Vagy tesztat fozol ki es hozza keszen kaphato szoszt veszel.Egyszeru zoldsegleves, tiramisu,palacsinta, bundas kenyer,salatak,tejbegriz, tejberizs.Krumplipure.
2012. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sültkrumpli + tükörtojás

Virsli főzve vagy sütve

Bármilyen száraztésztát kifőzöl, abból: túróstészta, sajtos tészta, krumplis tészta (=hagymás törtkrumplival) diós tészta, mákos tészta, grízes tészta, tojásos tészta

2012. ápr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetemista vagyok, és albérletben lakom 2 másik lánnyal. Van konyhánk így szoktam főzni. Főleg tésztákat, vagy egyszerűen párolok zöldséget és sütök csirkehúst. De főzelék és 1-2 egyszerű leves is össze szokott jönni(tojás leves, karfiolleves,zöldségleves).
2012. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

vegyél mirelit előre panirozott halat, rántott húst/májat, rántott sajtot fasirtot, rántott gombát...

10 perc alatt olajban kisütöd. Eheted zsemlében majonézzel/mustárral/ketchuppal, vagy ha nem vagy lusta akkor sütsz ki mellé sültkrumplit, főzöl ki rizst, csinálsz salátát...

2012. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Krumplit süthetsz a mikróban

kisebb krumplikat keresztbe elég mélyen bevágsz

vágás mentén só, margarin pici víz alá 10 p. a mikróban ha kész a héját simán lehúzhatod.


Zöldséges rizst is csinálhatsz mikróban

1 pohár rizs, 2 pohár víz, só, ha van 1 leves kocka 20 p. a mikróban, 1 ek. margarin

ha nyers zöldséges van reszeld le vagy apríts apróra az elején ad hozzá

bármilyen fagyasztott zöldség is mehet bele ezt 10 perc után ad hozzá

konzerv zöldséget a végén keverj hozzá


Zabpehely

1 pohár zab, 2 pohár víz, 1 tk cukor 5 p. a mikróban adhatsz hozzá kakaóport, aromákat, fahéját, gyümiket...

2012. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én minden nap főzök 30deka rizst, fél kiló húst, 30deka zöldséget. ez 1 napra elég, gyorsan megvan, már csak reggeli meg vacsora kell.
2012. ápr. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!