Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egyetemista vagyok és kollégis...

Egyetemista vagyok és kollégista, heti 1000-1500ftom marad kajára, tippek, hogyan húzzam ki?

Figyelt kérdés

Szóval, most vettek át a kollégiumba ami drágább, mint az albérletem volt(de az nagyon lepusztult hely volt és még a környék is elég kisebbségi)

Nem tudok minden héten hazamenni, úgyhogy az kizárva, hogy keddig elvagyok a hozott kaján...sajnos csak ennyit tudok kigazdálkodni ételre, de fogalmam sincs hogyan, valami ötlet?


2012. dec. 11. 16:39
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
azért nem megyek haza minden hétvégén, mert nincs pénzünk vonatjegyre sem, oda vissza 4ezer
2012. dec. 11. 19:29
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Azt vágjuk!

De, tudsz főzni, vagy fiú vagy?

2012. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
lány vagyok, igen tudok főzni
2012. dec. 11. 19:46
 14/25 anonim ***** válasza:
Az ünnepekre azért haza mész Pestről, nem?
2012. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
nem tudom hol olvastad, de én nem pesten tanulok :) és hazamegyek igen
2012. dec. 11. 19:56
 16/25 anonim ***** válasza:
Uhhh, bocs, csak Nyilas Misiről ez ugrott be...
2012. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

én is így voltam heti 1500

reggeli 2db zsemle kefírrel 100f vagy 2db zsemle és májkrém ez is 100ft

1kg rizs 200 sokáig elék, 2kg krumpli 200ft, tészta 200ft, 3db tojás, tészta, csirkecomb 500ft

ezekből sült tojásos rizs, krumplistészta, sült csirkecomb rizzsel, krumplipüré tükörtojással, husos tészta

ami még laktató az a zabkása 200ft

meg néha vehetsz tésztás levest van hogy 70ft és az is laktató

2012. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

"De, tudsz főzni, vagy fiú vagy?"


--> ez aranyos. :P

Én lány vagyok, mégse tudok főzni, ellenben ismerek fiúkat, akik tudnak. :)))

2012. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Elég nehéz a helyzet, pláne, hogy csak két napig edd ugyanazt. Őszintén fogalmam sincs hozzá. Talán kereshetnél kisboltokat,éttermeket, hogy a lejárt szavatosságú ételeket ne dobják ki, hanem adják oda neked.
2012. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ismered a kukorica darát? Olcsó és laktató.

Puliszka alaprecept


Hozzávalók: 20 dkg kukoricadara, 4-5 dl víz, (2 dkg vaj elhagyható) só.


Forrald fel a vizet és sózd meg. Óvatosan, folyamatos keverés mellett, hogy ne csomósodjon, add hozzá a kukoricalisztet és főzd sűrű kásává (mint a tejbegríz). Amikor besűrűsödik, keverj hozzá egy kevés vajat és zárd el a gázt.

A masszát öntsd bele egy kerek jénai tálba, hogy tortaformája legyen, vagy vajjal kikent evőkanállal kiszaggatott galuskaként, gombócként is tálalhatod.

Készítheted cukrosan is, így mákot vagy bármit rakhatsz rá. Bár ennyiből nemtudom hogyan veszel kristálycukrot.

Sósan egy jó köret.

2012. dec. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!