Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tegnap almalekvár főzés...

Tegnap almalekvár főzés közben egy percre nem figyeltem oda, és a zománcos! Edény aljára odaégett a lekvár. Hogyan tudom azt onnét úgy eltávolítani, hogy nem dörzsizem és karcolom meg a belsejét?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szórd be sóval, jó vastagon! Hagyd állni(3 órát, mondjuk)

Őnts rá egy deci ecetet, kevés mosogatószert, és forrald fel! Jó büdös lesz a konyhában, de lejön!

A maradékot ciffel bekened, állni hagyod egy órát, és aztán áttörlöd. Szuperbiztos módszer.

2009. szept. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Először is áztasd be meleg vízbe. Egy nap után én bármit ki tudok így szedni, akárhogy is égett oda. Amúgy van egy jó kis nyeles műanyag kefém, az IKEA-ban vettem, de mivel kínai gyártmány, sztem máshol is kapható. Nem karcol egyáltalán.
2009. szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát csak melegvíz és kiskefe ennek a kőzetkeménységű fekete cuccnak csak annyi mint halotnak a csók! Viszont azt a sós ecetes felforralós trükköt kipróbálom, köszi.
2009. szept. 6. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor láttam valamit a tv-ben hasonló esetben vizet (nem tudom hideg vagy meleg ...) öntöttem a tálba majd raktam bele 2-3 műfogsortisztító tablettát. Nem tudom Magyarországon lehet-e kapni ezek olyan nagyobbak voltak 20 forintos nagyságúak. Az pezsgett benne egy ideig majd később elég jól feloldotta az egészet.


Emellett ismerem még azt, hogy sót kell rá önteni. Vagy ecettel, citromlével felforralni. Hallottam olyanról, aki kólával forralta fel én azt nem próbálnám ki (nem tudom miért csak nem szimpatikus) és az is hatásos állítólag.


Ha semmi nem segít önts rá domestost és hagyd állni pár napig. Utána jól ki kell mosni, de talán hatásos lehet.

2009. szept. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, megoldódott a gond! Már csak azért is volt nagy a gond, mert kölcsönbe kapott edényben főztem! :)
2009. szept. 9. 12:02
 6/7 anonim ***** válasza:
És hogy oldódott meg? Melyik módszerrel?
2010. nov. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ecettel-sóval és sok kapitgálással. :)
2010. nov. 10. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!