Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen zöldséget, gyümölcsöt...

Milyen zöldséget, gyümölcsöt lehet még befőzni vagy más módon eltenni?

Figyelt kérdés

Ezeken kívül: gyümölcsökből lekvár illetve befőtt készítése, paradicsomszósz, lecsó, aszalt gyümölcsök.

Mit lehetne még télire tartósítani akár befőzéssel, akár más módon?

Szeretnénk minél többféle tartós élelmiszert elkészíteni, de nem lehet egész télen lekváros tésztát és paradicsomlevest enni, úgyhogy kellene még ötlet, hogy mit és hogyan lehetne még eltenni.



2013. szept. 5. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Minden zöldséget, gyümölcsöt lehet befőzni vagy más módon eltenni. De te mit akarsz????
2013. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A fagyasztást nem írtad...


Mondjuk épp ezt nem ajánlom, mert sok áram kell hozzá. Ha meg véletlen elmegy az áram, vagy elromlik a fagyasztó, akkor a legrizikósabb cuccok a fagyasztott gyümölcsök.


Mégis minden évben oda lyukadok ki, hogy több zacskó reszelt almát fagyasztok le.


Alma...

Nekem ennek eltevése a fő probléma. Lekvár már van belőle épp elég. A most érő almám meg nem is alkalmas lekvár készítésre. Az almáspitétől és egyéb almás süteményektől már kiütésem van. Egészben az alma nem marad el nálunk egyetlen helyiségben sem. És különben is, hibásak, férgesek, van ami már a fán rohadni kezd. De kivágva persze isteni finom.

Hogyan lehetne az almát eltenni még? Tudja valaki?


Ja persze aszalni is lehet, úgy is van eltéve, de az egészet leaszalni szintén költséges, szóval ez sem játszik. :-(


Amiben gondolkodom:

-Reszelve befőttesüvegbe. De még nem próbáltam. Tartósítószer nélkül elmaradna?

-Kifacsarni a levét italnak. De a sűrűjéből mit csinálhatnék?

:-)

2013. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2-es: almakompótot miért nem csinálsz?
2013. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Alma ecet
2013. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
vagy pálesz :D
2013. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A fagyasztást azért nem írtam, mert kicsi a fagyasztónk, így ez nem jöhet szóba. Lekvárt, befőttet szinte mindenből csináltunk már. Szárítva tettem el fűszernövényeket, aszalva mindenféle gyümölcsöt.

Az almából csinálhatsz még almachipset: vékony szeletekre vágva egész ropogósra megaszalod (mondhatni kisütöd). Nagyobb mennyiségben ennek is költséges az előállítása mondjuk. Ha szeretsz spéci dolgokat kipróbálni, bevonhatod az aszalt almaszeleteket csokival, vagy lehet kandírozni illetve blansírozni bármit, amit aszalni is lehet.

Szóval olyan dolgokat szeretnék tartósítani, amik a kamrában vagy pincében elállnak befőttes üvegben vagy másban. Már eltettünk sok mindent, de további ötleteket is szeretnék.

Ti mi mindent szoktatok még eltenni?

2013. szept. 5. 14:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Darált paprika ételízesítésre, vagy vegyes zöldségfélék szintén ételízesítésre. Úgy is van fenn a neten hogy házi vegeta.Vagy vannak különböző zöldségkrémek pirítós mellé pl zakusza.Sült paprika saláta, az egyik nagy kedvenc, igaz én boltban veszem de brutál drága, úgyhogy megéri bajlódni vele. Tehetsz el sültfokhagymát, az is egy különlegesség, vagy hagymalekvár, aszalt paradicsom olíva olajban, zöld paradicsom savanyúságnak, Még épp szezonja van a szilvának: fokhagymával töltött szilva, bár annak a keményebb éretlenebb a jó, nem tudom van e még olyan...hirtelen ennyi jutott eszembe ami nem annyira hétköznapi.
2013. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi, pont ilyenekre gondoltam! :D

A zöldségkrémek, zakusza, sült paprika saláta, sült fokhagyma, hagymalekvár, és az aszalt paradicsom olíva olajban receptjét le tudnád írni? :)


Tényleg, savanyúságot még nem tettünk el, igaz, nem is vagyunk nagy savanyúságosak, de egy pár üveggel azért jó lenne. Valami jó savanyúságreceptje (lehet egyszerű is) van valakinek?

2013. szept. 5. 15:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Lilahagymás-almadzsem (csatni). egy morzsányi Na-benzoáttal lehet "téliesíteni", már télen is minden kapható hozzá, de olyan jó csak leemelni a kamrapolcról.
2013. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Palacsinta tésztába forgasd az alma szeleteket és úgy süsd ki, majd vaníliás cukorba és fahéjba is forgathatod, ez szerintem nagyon finom.

alma leves, sült hús alma szósszal, almakompót főtt krumplival, főtt hússal, almás táska, almás kalács


Savanyúságok,-csemege uborka, káposztával töltött paprika, kis dinnye, zöld paradicsom, bébi kukorica, répa, hagyma, fokhagyma stb ezeket mind lehet üvegekbe tenni.

2013. szept. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!