Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tényleg káros az édesítőszer?...

Tényleg káros az édesítőszer? vagy mit használjak helyette ha cukrot nem lehet?

Figyelt kérdés
Én most vettem életemben előszőr, de a nővérem már sokszor mondta ezelőtt, hogy ő úgy tudja káros hatásai lehetnek. tudom a cukor sem egészséges, és a diéta miatt nem is akarok cukrot használni, csak ezen a dilemmán nem tudok túllépni.
2010. jan. 13. 19:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 17 éve vagyok cukros. Egy évvel ezelőttig édesítőszert használtam. Amióta nem azt eszem, egyáltalán nem fáj a fejem. Én stevia-t (sztíviát) vettem. Van csepp, tabletta, por is belőle. Nem túl olcsó, de nekem sokáig kitart, pedig naponta több bögre teát is megiszom. Ez egy természetes édesítőszer, nincs káros hatása.
2010. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. én ilyet szoktam venni: [link] ez pl az árkádban(Pest) lévő bioboltban 2180 Ft.

25/L

2010. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Az aszpartám állítólag nagyon káros. A többit nem tudom, és nem is próbáltam.
2010. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Utána fogok nézni.

Én most a Norbi update édesítő port vettem.

Ez aszpartam mentes, de akkor is mű....

Amúgy jó íze van.

2010. jan. 13. 20:10
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Káros bizony, főleg ha hosszú távon fogyasztod, ilyen "light" termékekkel. Jó eséllyel bélrákot kaphatsz tőle...
2010. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 issti ***** válasza:
100%
Ha aszpartam van benne az bizony nagyon káros. Évek óta kerülök mindent amiben benne van.
2010. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha mondjuk egyiket sem fogyasztanad? :)
2010. jan. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

én cukorbeteg vagyok, kénytelen vagyok édesítőt használni, és örömmel jelentem: az édesítőszer semmilyen rákot nem okoz.

ez a nagyvárosi legenda az aspartame kontra stevia háborúból származik, a sztíviások ezzel akarták lenyomni az aszpartámot. egyébként nem is állíthatnának ilyet, hogy rákot okoz, hiszen nem használunk olyan régóta aszpartámot, hogy ezt ki lehetett volna mutatni.


én úgy dötntötem: se aszpartám, se sztívia. megnéztem, melyek a hőálló édesítőszerek, és abból használok, hogy tudjak vele főzni.


egyébként a cukorpártiaknak annyit mondanék, hogy édesítőszert nem marékszámmal eszik az ember. modnjuk elfogyaszt max. 8-10 db-ot a gombostűfejnyi méretből. ehhez képest 1 liter kólában 110 gramm cukor van. Ha józan paraszti ésszel végiggondoljátok, melyikben van nagyobb kockázat, láthatjátok, hogy a cukor veszedelmesebb. Emellett azt se felejtsétek el, hogy az édesítőt viszonylag alacsony kalóriatartalmú ételekbe, leginkább italokba használjuk (kávé, tea, kakaó, limonádé), a cukrot viszont nemcsak italokba, hanem ételekbe, rengeteg liszttel, zsiradékkal stb.

2010. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

Csak azért, mert eddig nem okozott rákot, az nem azt jelenti hogy ezután sem fog. Sajnos az édesítőszerek igenis rákkeltők.

Ami azt illeti, én cukorpárti vagyok. Inkább romoljanak el a fogaim, minthogy a hasamon kelljen szarnom a hátralevő életemben...

2010. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy pl rákot nem okoz, de egy csomó minden mást okoz, ill okozhat. gondolom mindenki másképp reagál a szerekre. mindenki tegyen úgy, ahogy jónak látja. engem tuti senki nem fog letéríteni a sztívia használatáról. gondolom nem csak bebeszéltem magamnak a fejfájást a candereltől. egyébként gondolom, aki édesítőszer fogyasztásán gondolkodik, az azon is elgondolkodik, hogy ne egyen olyan ételeket, amikben sok a cukor. mellesleg, nem hinném, hogy a nádcukor károsabb lenne mint az aspartam. alapból egy természetes dolog ritkábban káros, mint egy mesterséges. persze más kérdés , ha a fehér cukorról beszélünk. amit köztudott, hogy mésszel fehérítenek.
2010. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!