Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tényleg káros az édesítőszer?...

Tényleg káros az édesítőszer? vagy mit használjak helyette ha cukrot nem lehet?

Figyelt kérdés
Én most vettem életemben előszőr, de a nővérem már sokszor mondta ezelőtt, hogy ő úgy tudja káros hatásai lehetnek. tudom a cukor sem egészséges, és a diéta miatt nem is akarok cukrot használni, csak ezen a dilemmán nem tudok túllépni.
2010. jan. 13. 19:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

jaj, istenem, előző. remélem, kutatóprofesszor vagy, és sokéves mérési tapasztalataid vannak...



igen, mutattak a tévében egy csajt, aki rosszul volt az aszpartámtól (nem rákos, csak hányt és fosott). de napi 30(!!!) csomag rágót evett, és 3 liter light kólát ivott... hülyék mindig voltak és lesznek.


egyébként jó lenne, a butaságaidat meg nem ontanád másokra, mert vannak, akik pl. nem ehetnek cukrot. lehet, hogy velük is azt etetnéd?!

2010. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
15:24-es vagyok. az előző előttinek írtam.
2010. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

Ehhez nem kell kutatóprofesszornak lenni, csak tájékozottnak. Hazai orvosok is, külföldi orvosok is bebizonyították számtalan alkalommal hogy az édesítőszerek rákkeltőek, a natúr cukor fogyasztása sokkal egészségesebb. Persze, pár tabletta édesítőszertől nem leszel rákos. Én se kapok tüdőrákot attól hogy elszívok 3 szál cigit.

Amúgy meg még a cukorbeteg is ehet cukrot, ha elég inzulint ad be magának...

2010. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

előző: a cukorbeteg nem ehet cukrot. ezen kívül van olyan cukorbeteg, akinek nem kell inzulint beadnia magának, mert van saját inzulintermelése.

én kutató vagyok, és hidd el, ilyen kijelentéseket nem lehet kutás nélkül állítani.

2010. jan. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat és hozzászólásokat!

Én Norbi édesítőt vettem ami aspartam mentes, de.....

Akárhogy is akartam nem volt szimpatikus.

Mondjuk én annyival vagyok előnyben, hogy nem vagyok cukorbeteg, csak fogyókúrázni szeretnék és természetesen annál jobban is egészségesebben élni!!!!!

Szerintem a sztívia mellet döntök, nem is cukor, de nem is mesterséges édesítőszer.

Egy "kicsit" drága, de nem kell kílószámra enni azt sem.

Viszont az édes ízt nem tudom kizárni az életemből, szerintem lehetetlen.....

2010. jan. 15. 19:09
 16/23 anonim válasza:
100%
Használj nyirfacukrot(xilit).Természetes cukor,mégis fogyaszthatják cukorbetegek.Ugyanakkora arányban helyettesitheted vele a rendes cukrot a receptekben(a stevia-val ugye nem,cukor létére védi a fogakat!(vannak xilites fogkrémek).Szerintem a legideálisabb répacukorpotló.Hátránya:drága(25 dkg-os doboz 1000Ft),de hát nem is kell kilószámra enni.Jó egézséget és jó fogyókurát kivánok!
2010. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Erről a nyírfacukorról még nem is hallottam...

De köszönöm, neked is sok egészséget kívánok!

2010. jan. 21. 22:15
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
agavé szirup vagy sztívia kivonat
2010. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
minden édesítőszer kőolajszármazékból készül
2011. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Én is Stevia párti vagyok,de sajnos nem mindenki tudja megengedni magának anyagilag,hogy steviát vegyen. Mivel a Stevia nem éppen olcsó,ezért sokan akik diétáznak,vagy cukorbetegek kénytelenek mesterséges édesítőt venni. Amint nekem erről a rákkeltő hisztériáról csak annyi a véleményem,hogy az édesítőszer is ha egyesek szerint rákkeltő,akkor ne vegyenek fel műszálas,vagy egyéb színes ruhát,mert az is mesterséges,és ha városba mennek,vagy autót használnak akkor vigyenek magukkal egy oxigén palackot,mert a pesti levegő is nem kicsit rákkeltő! Manapság már divat lett szinte minden olyan dologra azt mondani hogy rákeltő,ami nem természetes. Azokat az emberek bírom nagyon,akik szinte mindenre azt mondják,hogy rákeltő,meg egészség romboló. Aztán meg ezerrel isszák a tablettás bort,és szívják a napi 2-doboz cigit,ami köztudottan rákkeltő! A cukor pártiaknak meg annyit üzenek,hogy barna cukrot használjanak,mert a fehér cukor,tele van mésszel. És a túl sok cukor,előbb utóbb cukorbetegséget okoz. Aki meg teljesen száműzni akar mindent ami "rákkeltő,és káros" Az költözzön föl az Alpokba,és levelekből csináljon egy gatyát,és éljen úgy,mint egy ősember! :D
2014. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!