Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tényleg káros az édesítőszer?...

Tényleg káros az édesítőszer? vagy mit használjak helyette ha cukrot nem lehet?

Figyelt kérdés
Én most vettem életemben előszőr, de a nővérem már sokszor mondta ezelőtt, hogy ő úgy tudja káros hatásai lehetnek. tudom a cukor sem egészséges, és a diéta miatt nem is akarok cukrot használni, csak ezen a dilemmán nem tudok túllépni.
2010. jan. 13. 19:50
1 2 3
 21/23 Szilassy Kinga válasza:
Ember legyen a talpán aki kiigazodik... Én vadonatúj cukros vagyok, most tanulom az új életet. Hát nem könnyű, de bele lehet tanulni, ill. muszáj!!! Nem voltam soha nagy cukorfogyasztó, de néha jó lenne egy kis édes ízt érezni, arról nem is beszélve hogy bizonyos ételekbe kell az édes íz. Szóval: most keresem az édesítőszert. Mit tudtok az Eritriol-ról? Állítólag természetes, mint a Stívia, de még annál is jobb?! Igaz, hogy kivétel nélkül mindegyik édesítőszer hasmenést okoz? Köszi a válaszaitokat, előre is!
2016. okt. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

A nádcukor és egyebek pontosan ugyanannyira károsak az egészségre, mint a fehér cukor, és csak akkor ártanak ezek mind, ha valaki (és sajnos a legtöbb ember ide tartozik) túl sokat fogyaszt belőlük. Bizonyos mennyiségben ugyanis szüksége van rá a szervezetnek, ahogy pl. a zsírra is. Ezért is hülyeség ezeket teljesen kiszorítani az étrendünkből, ha le akarunk fogyni, sokkal inkább pl. a kenyeret kéne teljesen elhagyni az étkezéseinkből (azt persze mindenki eszi egy rossz szó nélkül mindenhez).

Egész egyszerűen szépen módszeresen rá kéne állni arra, hogy fogyasztunk cukrot, megfelelő mennyiségben és minőségben. De a legrosszabb, amit tehetünk, az az édesítőszerek használata, azok ugyanis valóban, bizonyítottan tartalmaznak rákkeltő anyagokat, nem is keveset. Az egyik legdurvább a sokat emlegetett aszpartám, ami konkrétan egy nem túl gyenge idegméreg (pl. a legtöbb rágóban is ez van), de emellett számos másikat is tartalmaznak ezek a szerek.

Ráadásul pont nem attól a mennyiségű cukortól fogunk visszafordíthatatlanul elhízni, ami helyett általában az emberek ilyen célból használják, hanem az összes többitől, amit észrevétlenül fogyasztunk el nap mint nap. Kedvencem, amikor huszonéves csontvékony lányok nyomják az édesítőt a kávéjukba, aztán egész nap cukrosabbnál cukrosabb nassolnivalókkal tömik a kis fejüket.

Ja, és kedves 20-as! A városi szennyezett levegő ellen nem nagyon tudsz eredményesen védekezni, ugyanakkor normál esetben dohányzásra, alkoholfogyasztásra, drogra és édesítőszerek használatára, és úgy látom, gondolkodásra sem kötelezhet senki, így ezek viszonylag könnyen kivédhetők.

2017. júl. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Ezen az oldalon írnak erről részletesebben,ha még érdekel a téma,azt is leírjak benne,hogy van-e rákkeltő hatása vagy mennyire káros a fogyasztása!

[link]

2021. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!