Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kocsonyába kell babérlevél?

Kocsonyába kell babérlevél?

Figyelt kérdés
Ha teszek bele, nem rontja el? Milyen ízű lesz tőle? A köménymag sem rontja el ha picit beleteszek?
2017. dec. 19. 17:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

10.

Te azt teszel a vendégeid elé, amit akarsz! (... hogy aztán ízlik nekik vagy sem, az már más tészta.)

Ha nem akarsz sokfokhagymás ételt tenni eléjük, akkor ne csinálj kocsonyát, mert annak a lelke a fokhagyma, nem pedig a szegfűszeg, a gyömbér, a lestyán, vagy a borókabogyó.

Te természetesen főzhetsz bele bármit, a fahéjtól a kardamomig, de akkor ne nevezd kocsonyának, hanem valami zselés cuccnak, ami a te találmányod!

A normálisan feltálalt kocsonya pedig nem zsíros!

2017. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg hogy ne domináljon benne a babérlevél a gyömbér a kömény jó íze legyen.

40 liter kocsonya főzésekor ha en teszek bele 4-6 db babérlevelet és valaki megmondja hogy van benne azt nem hiszem el.

18 éve vagyok szakács

2017. dec. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, miért nem lehet tudomásul venni, hogy ahány ház annyi szokás? A kocsonya is az az étel, amit nagyon sokan nagyon sokféleképpen készítenek. Maga az alapanyag is eltérhet, mert nemcsak sertéskocsonya létezik, hanem akár hal,-vagy csirkekocsonya is. A lényege, hogy olyan alapanyag legyen, amiből kellő természetes zselatin főjön ki, ahhoz, hogy ideálisan megdermedjen.

Van, aki füstölhúsra esküszik, a fűszerezés pedig már tényleg egyéni dolog.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, én teszek bele 1-2 babérlevelet is, mivel én citrommal fogyasztom, és, ami savanykás , nekem ahhoz passzol a babérlevél. De ez az én ízlésem !

De gustibus,non est dispotandum...

Vagyis az ízlés nem vitatéma, ahogy azt már eleink is megállapították.

Mindenki főzze úgy, ahogy ő és a családja szereti, és ahogy eddig is főzte.

Kellemes ünnepeket mindenkinek :)

2017. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!