Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Sokat lehet spórolni ha csak...

Sokat lehet spórolni ha csak akciós termékeket veszek a boltban, vagy ez csak tévhit hogy tényleg leakciózzák?

Figyelt kérdés
Sokszor az az érzésem mintha ugyanannyi lenne az ára,vagy tetszetős kiírni hogy 30%-al olcsóbb,aztán közben meg csak 5%-al pl.
2018. febr. 3. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbet azzal lehet spórolni ha nem veszel semmit. Az akciók gyakran elcsábítják az embert és megvesz olyasmit amire alapvetően nincs is szüksége. Tényleg van, hogy csak pár forint az árcsökkentés és ráírják, hogy akció. Vagy valóban csökkentik az árat de az akciós ár így is sokkal magadabb mint egy másik boltban ugyan annak a terméknek az eredeti ára. Én akkor szoktam akciós tetmékeket venni, ha olyan dologról van szó amit rendszeresen vásárolok így ismerem az eredeti árát és valóban szükségem van vagy lesz rá. Ezek főleg élelmiszerek, tisztító vagy tisztálkodási szerek. Így valóban lehet spórolni. Ha valaki ész nélkül megvrsz bármit amin rajta van, hogy akció hamar elfogy a pénze. Érdemes ismerni az árakat és akkor nem tévrszt meg a kiírás.
2018. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Spórolni a legjobban úgy lehet, ha minimum egy hétre előre menutervet ír az ember, listával megy vásárolni és csak azt veszi meg, ami a listán van.
2018. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne vele spórolni, de én nem tudok, mert mindig veszek még valami mást is,így az a pár forint amit megtakarítanék, duplán elúszik .

Jobban járok, ha bevásárló lista alapján vásárolok.

A másik rossz tapasztalatom, hogy a pénztárnál teljes árat számolnak,és ha azonnal nem ellenőrzöm, futhatok a pénzem után, ha pedig észreveszem állhatok sorba az ügyfélszolgálatnál.

2018. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Én is terv szerint vásárolok előre, és csak akkor vásárolok be az akciós húsból, ha annak az ára valóban annyival kevesebb, hogy megéri tartalékolni belőle.


De valóban: legtöbb akciónak az a lényege, hogy most szedjék ki a kezedből azt a pénzt, amit normál körülmények között hónapok múlva adnál nekik oda! :))

2018. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

"vagy ez csak tévhit hogy tényleg leakciózzák?"


Miért, amikor oda mész a boltban akkor nincs leakciózva, vagy (?) Szerintem azért nem érzed az akciót, mert egyszerre több mindent veszel és a végösszeg nagy. Bemész egy 100-asba, vagy eurosba, ahol majd' minden 290 ft. Pakolsz ebből is, meg abból is, meg amabból is, meg innen is , meg onnan is, aztán nézel mikor a kasszás elkér 3000 forintot, mi ?!

2018. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Papírka és toll a konyhában, amikor valami fogyóban van, felírom. Induláskor még azt is hozzáírom, ami az aznapihoz plusz kell, ezzel megyek vásárolni.Ha valamit nem kapok meg a listából, akkor a következő papírkát azzal kezdem.

Így nem marad ki semmi, gyorsan bepakolom a kosárba, aztán ha akarok, akkor még nézelődök, ha nincs pénzem, akkor meg fizetek.

2018. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

"Sokszor az az érzésem mintha ugyanannyi lenne az ára,vagy tetszetős kiírni hogy "


500 ft helyett jó múltkórjában, 299 ft-ot fizettem egy doboz pezsgőtablettáért. 1-et fizet 2-t vihet, 290 ft-ért vettem, két nagy tálca darált húst (1 kg). Volt, hogy farhátat kaptam 90 ft-ért akcióban, több mint egy kilót nyomott a tálca és még sorolhatnám ... Nincs itt semmiféle csalás, ámítás.

2018. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Vagy Hekket vettem (mirelit) nem tudtam, hogy pont akcióban van, 1300 helyett 700 ft-ot fizettem érte.
2018. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig 9ft-ért veszem a vaníliás cukrot, múltkor kint volt a papír előtte, hogy akció! xy vaníliás cukor 9ft és a dátum, hogy mettől meddig... pont ott töltögette mellettem a polcot a legjobb barátnőm anyukája, kérdezem, hogy ez most így hogy is van? A válasz erre: hát most akciós. Mást nem tudott mondani rá ő sem.

Volt nemegyszer olyan, hogy a milka csokikra volt kiírva hogy akciós és hogy mennyi így, a kasszánál viszont ugyanannyit fizettem érte

Ez egy igen dràga (majd' kétezres) bonbonnál is volt már, az 6-700-al volt papíron leakciózva, sok mindent vettem, így nem tűnt fel a dolog, csak otthon láttam a blokkon, hogy az eredeti árat fizettem...

(Mind ugyanaz az üzlet)


Ezek mondjuk egytől egyig átverések, viszont vannak helyek ahol becsületesek, ott tényleg lehet spórolni, ha folyanatosan figyeled azoknak a termékeknek az árait amiket amúgy is venni szoktál, ha van árellenőrző itt is érdemes megnézni mit mutat, valamint a kasszánál átfutni a blokkot távozás előtt

2018. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nagyon nem volt pénzem mindig azt vettem ami akciós. 2közért között laktam és ismertem az eredeti árakat így el tudtam dönteni valóban akciós e a termék. Figyeltem, hogy másra ne csábuljak el. Így elég sokat spóroltam. Pl. Bevásároltam tésztából 15dbot mikor csak 100ft volt egy csomag 300helyett...stb. ilyesmik. Mindig megvártam, hogy leakciózzák amire épp szükségem van. De úgy hogy már nem 1percre lakom a közérttől nem menne ez az élet. Meg nem is akarnék egy hónapig tészát enni ☺ De ha valakinek nincs pénze és odafigyel és ráér erre. Tényleg lehet spórolni.
2018. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!