Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csak minket bosszantanak? Nem...

Csak minket bosszantanak? Nem tudjuk kiirtani a lisztbogarakat, valaki járt már így?

Figyelt kérdés
Mikor megvettük ezt a lakást 2,5 éve, rá pár hétre fedeztük fel hogy a konyhában és a kamrában (szobahős)razziáznak. Kihívtunk bogaras embert, mindent körbefújt, az egész házat. Mindent légmentesen dobozolok, cukor, gríz, lisztek, pudingok, sütős dolgok, minden amibe belemászhat. Így is keringenek még a konyhában, nem tudom honnan jönnek, és miért nem adják fel... ma megint szembesültem nagy csönd után hogy a felforrt tésztába volt benne... nem tudok mindent légmentesen zárni, a megbontott száraz tésztákat sem... nem bírom már, rengeteg mindent dobunk ki miattuk. Valaki megbírkózott már velük??? Honnan jönnek, vagy ezek itt laknak valahol? De ha nincs előlhagyva semmi, liszttel is óvatosan bánok, mint egy robot nehogy elszórjam, akkor miért nem kopnak ki? Mit rontunk el?

2019. febr. 12. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
A résekben ill. a polcok alsó felén hajlamosak bebábozódni a kis hernyók, ott kell alaposan takarítani. Egyébként a megvásárolt és nem hőkezelt nyers száraz élelmiszerekkel az ember hurcolja be őket.
2019. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Klimatizált, száraz helységben nem fognak szaporodni.

Minimum 23 fok és magas páratartalom kell nekik.

Én amit lehet beteszek a fagyasztóba, még a lisztet és az ételízesítőt is.

Ha 24 órát bent van és utána átteszed csavaros befőttes üvegbe, akkor jó eséllyel minden kártevőtől megszabadulsz.

De amit lehet állandóan a fagyasztóban tarthatod.

Ha befőttes üvegben tárolod akkor minden lezárás előtt jól nézd meg a fedő menetes részét, mert lehet, hogy már ott vannak és könnyen bekerülhetnek az üvegbe.

2019. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezek ellen jó e a por, de annak idején hangyák ellen ajánlotta valaki, hogy a sarkokat ne takarítsam. Hagyjam felgyülemleni a port és a hangyák elmennek onnan.

Abszolút bevált. Mondjuk 1 évig hagytam a porcsíkot, de most nincs hangya.

2019. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Fogalmam sincs hol vannak, mert nem is szekrényben találkozunk velük, hanem vagy a pulton, vagy leesve már valahonnan, háton fekve. Tuti hogy felső szintről jönnek pl szekrény teteje, esnek le. Szerintem vagy a felső szomszédtól jönnek a cső mentén, vagy valahol a szekrény apró réseiből. Tehát por ott tuti van, légmentes edényekbe tárolom, nem befőttes üvegbe, kimondottan olyanba ami gumírozott a zárásánál. Az a baj hogy ilyet hogy száraz tészták, egyebek nem tudom kivitelzeni hogy még azt is légmentesem zárjam, ez már túlzás. Mint egy karantén olyan a konyhám. :( Ti meg tudtatok szabadulni, vagy csak lecsökkenteni lehet? Nem akarom elhinni hogy még mindig előfordul, pedig annyira odafigyelünk mindannyian.
2019. febr. 14. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egészen véletlenül sikerült megszabadulnom tőlük :) épp levest főztem, készítettem elő a házi csipedettet, amikor észrevettem, hogy vastagon tele van lisztbogárral. rosszul tettem rá a fedelét, ezért sikerült belemászniuk. az egészet belefordítottam a kinti kukába. most ezzel vagy elpusztítottam az összeset, vagy egyszerűen megijedtek tőlem, nem tudom. viszont azóta eggyel sem találkoztam szerencsére.
2019. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!