Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Gyorsan, egyszerűen elkészíthe...

Gyorsan, egyszerűen elkészíthető (húsmentes) egészséges ételeket írnátok reggelire és főételnek?

Figyelt kérdés

Remélem egy nagyon hasznos ötletbörze lesz:) Az elkészítési időket kérem percben adjátok meg: először a tényleges "aktív" munkaigényt, utána a "passzív" sütés-főzés időt, két kategórában, példák:


REGGELI:

- zabkása,kukoricakása,hajdina (10p)

- hidegszendvics (5p)


FŐÉTEL:

- tészták (20p) (amíg kifő a tészta, feltét és szósz elkészítése)


2019. máj. 30. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
2019. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Mivel az egészséges étkezés alapvető része a húsfogyasztás, mind biológiai és tudományos értelemben, ezért a kérdésed irreveláns.
2019. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
76%

Ha játszik a tojás akkor mindenféle tojásos tekert cucc, rántotta. Ha nem játszik akkor össze lehet dobni serpenyőben zöldségeket,(mint egy lecsó habarás nélkül) vagy sütsz előző nap zabkekszet (hogy ne reggel kapkodj:P) joghurtall lazán meg lehet enni. Pirítós mindenféle cuccal, paradicsommal. Én nagyon szeretem reggelire a gyümölcssalátát mert nekem reggel a nehéz kaja sosem ment. Ezekből lehet smoothiet is.


Főétel: főzelékek borsóból, sárgaborsóból, babból, csicseriből, répából. Japános sülttészta hús helyett gombával, rizses cuccok gombaraguval vagy lecsóval vagy zöldségkeverékkel. KrUmPlii :) minden formában és mennyiségben (paprikáskrumpliba én pl sosem tettem húst mert mamám se) sütőbe dobált rakott zöldségek, répák, brokkolik, csicserik tojással összefogva vagy nélküle.

Rengeteg kaja van és mindig találhatsz új recepteket úgy, hogy megnézed különböző országok kajáit és simán kihagyod a húst, vagy helyettesíted egyébbel.

2019. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Kedves #2-es! 3 éve nem eszem húst, és semmiféle hiánybetegség nem lépett fel, sõt több energiám van, kevesebbet fáj a fejem.
2019. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!