Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Úgy döntöttem, hogy egy...

Úgy döntöttem, hogy egy hónapos húsmentes tisztítókúrát fogok véghezvinni, de közben sulyzós edzést is végzek. Nemszoktam fehérjeporokat enni, inkább halat vagy túrót. Elhatá? Roztam, hogy veszek fehérjeport.

Figyelt kérdés
Vettem is és azt akarom megtudni, hogy ilyen esetben mennyit és mikor igyak belőle ha egy 30 grammos adagban 22 gramm fehérje van? Én napi 3x gondoltam reggel, délben, edzés után. Jó ez így? Nem lesz ez megterhelő a szervezetemnek?

2017. jan. 11. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
A húsmentes tisztítókúra lényege a csökkentett fehérjbevitel, ezért így semmi értelme az egésznek
2017. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

tisztitokura?


WTF.


Annak nem az ezoteriaban lenne a helye?

2017. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
5x fél litert naponta.
2017. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésböl kérdem de mi értelme van, hogy megvonod a szervezetedtöl azt amire tényleg szüksége van?
2017. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy a húsmentes kúra lényege a salaktalanítás és a lúgosítás.
2017. jan. 11. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Naponta max kétszer igyál fehérjét este, edzés után legyen az egyik.
2017. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a lugositas egy baromsag. A salaktalanitas detto. Altudomany, kuruzslas, hazugsag.
2017. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha lúgosítani akarsz, egyél sok zöldséget, mivel egyedül azok lúgosítanak, vagyis inkább tisztítanak. 1 hónapig tartó tisztítókúra viszont veszélyes, ha ezalatt nem fogyasztasz elég fehérjét. A fehérjepor semmivel sem jobb ebből a szempontból, mint a húsok vagy egyéb fehérjeforrások.

A tisztítókúra alatt nem biztos, hogy bírni fogod az edzést, nem ekkor kell izmosodni. Csináld 1-2 napig, 1-3 havonta, az éppen elég a kedvező hatás eléréséhez.

2017. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A lúgosítás valóban baromság, a salaktalanítás viszont nem... ha az ember nem eszik megfelelő rostokat, akkor a bélben lehetnek lerakódások, még be is kövesedhet a kaka... de ez ellen meg rendszeresen kell rostokat fogyasztani, nem kúrákat tartani...

Egyébként meg nincs szükség brutális adag fehérjére, növényi étrenden is be lehet vinni mindent... ha eszel eleget és legalávb 3 különböző tápanyag csoportot eszel növényeken bellül, akkor komplettálással sem kell szórakozni... olyan meg, hogy fehérjehiány, olyan koplalás nélkül nem létezik...

De akkor is előbb halsz éhen, mint konkrétan fehérje hiányba.

2017. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!