Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti el tudtok igazodni főzéskor...

Ti el tudtok igazodni főzéskor a neten (videók), vagy műsorban hallott mostanában használt totál idegen szavakon?

Figyelt kérdés

Szuvidálás (szubidálásnak hallottam először) pl., erre még rá is tudtam volna keresni, de ételeknél is olyan szavakat használnak, amiről fogalmam sincs, micsoda. Kiejtés szerinti értelmezésben még a google sem ismeri fel.

Elsősorban igen, a Konyhafőnök című műsorra gondolok. Ti mindent értetek, vagy csak én vagyok ilyen maradi? Sorolnátok ilyen szavakat? Mert fonetikusan beírva semmit nem találok, viszont tényleg érdekelne, mint jelent pl. a "brülé", "krembül". Kivisznek a tányéron belőle egy falatnyit, amiről fogalmam sincs, mi a fene. Tényleg én vagyok ennyire hülye?



2019. dec. 10. 15:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy sorolnátok ilyen idegen szavakat magyar fordításban röviden?
2019. dec. 10. 15:48
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
2019. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2019. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors linket, de ezek háromnegyed részét ismerem azóta.
2019. dec. 10. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

"..."brülé", "krembül".


Amit krembül-nek hallottál az krém brüléés (többek közt) ilyen:

[link]

Természetesen a brülé ugyanez.

2019. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

5-ös vagyok és egy kicsit összecsúszott!

Nem "krém brüléés", hanem "krém brülé és"

2019. dec. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudok és szeretek sütni főzni, de soha nem használok ilyen szavakat. Ha új receptet próbálok és szerepelnek benne, akkor google a barátom és legközelebb már tudni fogom mit jelent. Szóval kis utánajárással megértem hogy mi a dolgom ha kell
2019. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7., direkt leírtam, hogy utána szoktam nézni, de ha fonetikusan írom be google-ba, akkor nem ad ki találatot. Ezért tettem fel a kérdést, mert szeretném tudni, mi, mit jelent.

Eddig kaptam itt tök jó linkeket ma, ezúton is köszi szépen!

2019. dec. 10. 21:32
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a "krembül" az inkább crumble akar lenni, ami egy morzsasüti.


Egyébként sokat főzök, sok receptet nézegetek, szóval nekem nem sok új kifejezés van.

2019. dec. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9.! Igen, morzsa volt. Alexandra készítette. Nem tudom, nézed-e a műsort. Köszi neked is.
2019. dec. 11. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!