Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sajtos rudat készítsek?

Milyen sajtos rudat készítsek?

Figyelt kérdés

Valami "klasszikus" receptet szeretnék, ami finom, ropogós, de mégis omlós, és lehetőleg kekszesdobozban eltárolható legyen (nem csak vendégvárónak kell, hanem később uzsonnásdobozba is).


Nem vagyok nagy konyhaművész, szóval minél egyszerűbb és kevésbé időigényes legyen.


Köszi.



2019. dec. 20. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, és szerintem a sok tejföltől, a legfinomabb is: [link]
2019. dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legegyszerűbb az "egyensúlytészta".

Ugyanannyi vaj-liszt-túró, vagy a túró helyett reszeltsajt.

A tetejét lekened tojással, és tetszés szerint a tetejére mehet sajt, vagy szezámmag, mák, köménymag, stb.

2019. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Én csak annyit szólnék hozzá, hogy mihelyt eltárolod, nem lesz ropogós, de attól még nagyon finom lehet.

Én mindkét receptet ismerem, amit előttem írtak, mindkettő finom.

2019. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valami olyasmi omlós tészta nincs, mint a linzer, csak mondjuk sósban? Mert az ropogós maradna... mondjuk nem tudom, ilyenből készül-e sajtosrúd.

2019. dec. 20. 10:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na még egy tejfölös...

[link]


Ilyet többször sütöttem már, tényleg nagyon finom.

2019. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

# 4/5


Amit most küldtem, az ilyen!

Minél több vaj van benne (a liszthez képest), annál omlósabb. A normál linzerben az arány 3:2 (liszt:vaj).

2019. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!