Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Helyettesíthető süteményben a...

Helyettesíthető süteményben a mandula barack magával?

Figyelt kérdés

2020. jan. 16. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

A barack mag amit feltorsz nagyobb mennyisegben mergezo.

En nem ennem meg de nem is hasznalnam fel semmire sem.

2020. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
#1: nem tudom, mérgező-e, vagy nem, de gyerekkoromban brutális mennyiségben képes voltam enni, és semmi bajom nem lett tőle.
2020. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Barack mag ahogyan a mandula mag tartalmaz ciánt ezért mérgező nagy mennyiségben. De ebből 1-2 óra alatt ha megeszel 1 kilónyit akkor fogod érezni ha csak csipegetsz belőle keveset attól semmi bajod nem lesz. A tiszta cián 0,10 mg már öl, de egy darab barackmagba jóval kevesebb van mint 0,10 mg nem tudom pontosan. Meg ahogyan bomlik le a szervezetedben úgy a cián is kimegy belőled ha nem egyszerre eszel be belőle.

A másik az hogy ha a barackmag le van darálva, reszelve és szárítva is van akkor is megy ki belőle cián mert gyorsan párolog és szétbomlik tehát annyitól nem lesz bajod.

2020. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a barackmagból a cián miatt nem ajánlatos túl sokat enni. De sok keresgéléssel sem sikerült kiderítenem, mennyi a túl sok vagy hogy mennyi lehet maximum egy magban. Annyit találtam csak, hogy változó a mennyisége egy magra vetítve.
2020. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Pár éve hallottam először ezt a barackmagos mérgezős mizériát. Akkor eszembe jutottak a nagyanyámnál töltött nyarak és baracklekvár főzések. Mekkora élmény volt gyerekként kiskalapáccsal feltörni és megenni! Hát nem tudom hány kilót ehettem életem során, de egy biztos, nem ettől fogok meghalni.

Nem mondom azt, hogy nyugodtan helyettesítsd vele, mert itt hátha nekem esnek, hogy ilyent tanácsolok. Szerintem ezt mindenki döntse el maga. De gondolom egy sütibe nem kell olyan sok.

2020. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Közben utána olvastam...

Egyrészt a helyettesítés: a mandulában is van cián.

Három cikket találtam. Eszerint mérgező, gyerekeknél már öt szem halálos.

Ezt cáfolom, akkor már nem élnék. :D

Mint már írtam, gyerekkoromban brutális mennyiségben ettem, ugyanúgy, ahogy az előttem szóló, lekvárfőzéskor kitelepedtem a gangra kissámlival és kiskalapáccsal.


[link]


A Nébih oldala szerint már egyetlen szem veszélyes:


[link]


Míg az informed.hu szerint (hivatalos orvosi oldal) természetes formában csak a rákos betegekre veszélyes:


[link]

2020. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz olyan. S igen mindkettőben van cián. DE mandulás előrekészített sütikben is van, hogy nem is mandula van, egyes marcipánok sem mandulából, hanem a sárgabarack magjából készül, sőt olasz mandulás sütemény olcsóbb fajtái is barackmagból készülnek.
2020. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle barackmag van az egyik édes, a másik keserű.

Ugyanúgy, mint a mandulánál is van keserű ,ami nem fogyasztható és nagyobb mennyiségben

A keserű mandula magvak erős hatású cianogén glikozidot, az amigdalint, valamint a glukozidát bontó enzimet, az emulzint tartalmazzák.

Szerintem ez vonatkozik a barackmagra is, ha Édes akkor felhasználható, a keserűt pedig dobd el.

2020. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ez édes mag. Én úgy tudtam, hogy csak a hélya mérgező, de azt forrással el tavolitottam, majd ki szaritottam a magokat. Ízre, színre, formára szinte megkülönböztethetelen! Ezért kérdeztem. Idő közbe sütöttem vele süteményt. Teljesen jó lett. 100 g volt a süteménybe,sajnos nem tudom hány szem volt. Senkinek nem lett tőle semmi baja.
2020. jan. 21. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!