Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mandula, vagy más néven...

Mandula, vagy más néven diócska sütit kellene sütnöm lagziba. Sokszor csináltam már, de mindig csak hideg időben és most félek, hogy a nyers tojással gond lesz, ami a krémbe kell. Milyen lenne, ha kihagynám?

Figyelt kérdés
Hét elején elkészítem a száraz süti részét és csütörtökön tervezem a krémmel összeragasztgatni.Olyan 250 db lesz,ha elkészülök vele,ennyit egyszerre soha nem csináltam,azt sem tudom,befér-e a hűtőbe,de pénteken már egyébként is visszük ki a helyszínre,meg dobozoljuk is a vendégeknek már előre a kis süticsomagokat,tehát 1 napig semmiképp nem lesz hűtve.Nem szeretnék 90 embert megbetegíteni,ezért gondolkodom alternatívákba.Ötlet?

#mandula #lagzi #mandulasüti #diócska
2019. aug. 18. 05:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sok olyan recept van, amiben nem nyers tojas kell a krémben. a tésztáját csinálhatod a te recepted szerint. a krėmnėl meg vàlassz másikat. akiket én találtam azokba egyikbe sem kellett nyerstojas
2019. aug. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megnéztem most.Megmondom őszintén eszembe sem jutott,hogy ennyiféle töltelékkel csinálhatják.Ezeréves bevált receptem van,ahhoz 1 tojássárgáját ír csupán,de most annyitól is ódzkodok.
2019. aug. 18. 07:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináld főzött krémmel, én pont a héten sütöttem 20kgot belőle. Hát már meguntam :D
2019. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Főzött krém van az én receptemben is,csak a végén,kihülés után kellene belekeverni a tojás sárgáját és az aromát.
2019. aug. 18. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán hagyd ki belőle a sárgáját,én egyébként sem teszek bele soha
2019. aug. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már kész vagyok vele(végül majdnem 500 db lett),mivel ma van a lagzi,de igen,végül ugyanazzal a főzött krém recepttel csináltam,amivel szoktam,csak a végén nem tettem bele tojássárgáját.Őszintén szólva,nem is tudom,mi értelme van beletenni,mert nem érzek különbséget.
2019. aug. 24. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!