Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztek holnap? Ti mit főztök?

Mit főztek holnap? Ti mit főztök?

Figyelt kérdés
Tényleg nincs már semmi ötletem.
2020. febr. 25. 20:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
82%
A spenotos sonkas spagetti hogy működik?
2020. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim válasza:
77%
Rakott tészta.
2020. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
77%
11: ezt én is szoktam csak nem borsoval gombával hanem cukkinival es szaritott paraicsommal. Bacon, rá a cukkini, a fokhagyma, sajtkrem es tejszin, illetve opcionalis es nagyon jo izt ad neki ha van otthon szaritott paradicsom. Imádjuk
2020. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
28%
Nyerset puhára meg vízet
2020. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
77%
Semmi különlegesség. Sült csirke lesz, párolt zöldséggel + rántott leves.
2020. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Tegnap nálunk is sült grill csirke volt :)
2020. febr. 25. 21:21
 17/36 anonim ***** válasza:
65%
Vasárnap rakott káposztát csináltam, ma pedig mézes mustáros csirkemellet rizzsel és borsókrémlevest.
2020. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
79%

#13

Nem tudom, hogy a hivatalos verzió hogy működik, én egyszer ettem Olaszországban, ahol nem volt módom megkérdezni a receptet, így elkészítettem magamtól.

Erősen gyanítom, hogy ilyesmi lehetett az eredeti recept is, mert tökéletesen ugyanaz az íz.

Veszek fagyasztott spenótot, (lehetőleg a kicsit durvábbra vágottat) kiengedem, a vizes levét leeresztem, felfőzöm és úgy ízesítem (só, bors, fokhagyma) mint a főzeléket. Ha nagyon híg lenne, akkor kis tejjel (vagy tejszínnel) behabarom és ezzel a mártással keverem össze a spagettit, vagy a makarónit. Közben kis kockákra vágott főtt füstölt sonkát valamilyen zsiradékon (én leginkább vajon) megpirítok, éppen csak annyira, hogy kis kérge legyen, de ez alapban nem nyers és a zsiradékkal együtt összekeverem a tésztával. Amikor a spenót és a sonka is a tésztában van,

- vagy betolom a sütőbe, hogy olvadjon rá a sajt,

- vagy ahogy újabban, nem tolom a sütőbe hanem tálalom és a tányérokon lesz megsajtozva.

Én füstölt sajttal szeretem, a férjem igazi parmezánnal.

2020. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
76%

Hamvazószerda lesz, úgyhogy valami húsmenteset: zöldbab leves, nápolyi pizza.

Tegnap kelbimbó leves és lasagne volt, ma sertés szelet párizsiasan rizzsel.

2020. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
78%

#13

Egyébként, ha marad spenótfőzeléked és már unod, akkor fagyaszd le, aztán valamikor készíthetsz belőle ilyet.

Akkor egy újabb kaja.

2020. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!