Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Készítetek majd valami különle...

Készítetek majd valami különleges ételt húsvét alkalmából?

Figyelt kérdés
Vagy mi lesz nálatok a menü húsvétkor?

2020. ápr. 1. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

A szokásos Húsvét szombati-vasárnapi-hétfői menü főtt sonka, főtt tojással, zsúrkenyérrel vagy kaláccsal, zöldségekkel.

Vasárnap nagyszülőknél gyűlik össze a szokásos családi kör (12 fő), ott van húsleves, töltött káposzta, rántott hús, süti, szóval nagy kajálás.


Viszont. Idén a koronavírus miatt elmarad a családi buli.

Mi (én+párom) ugyanúgy főzünk sonkát, tojástb stb... azt viszont nem tudom hogy konkrétan vasárnapra lesz-e külön valami különlegesebb kaja. Szerintem nem. Egy dolog tuti lesz, piskótából csinálni fogok egy nyuszi formájú sütit. Kb 4 éve is csináltam, és most találtam róla fotót, és eszembe jutott hogy megint csinálok.

2020. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Idén nem tartunk húsvétot, sonka és tojás sem lesz, családi összejövetel elmard, hétköznapi kaja lesz
2020. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha ​volna sonkánk, csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne itthon tojás.

[link]

2020. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem, csak sima vasárnapi-ünnepi rántott hús-húsleves kombó.
2020. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk lesz sonka. Múlt héten vettünk. De kaptunk ismerőstől hazait is. Miért ne lenne? Csak családi összejövetel nem lesz.
2020. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Semmi különleges nem lesz, marad a hagyományos füstölt sonka, a főtt tojás, meg persze némi zöldség és pékáru.
2020. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem a kérdésre válaszoltam én se, vagy miért kell lepontozni?
2020. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kalácsot sütök és tojáskrémet csinálok. Egyedül leszek húsvétkor is úgy tűnik, szóval ezt is enni fogom egy hétig.. :)
2020. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendeltem egy kis darab báránybordát, azt fogom megsütni. Egyedül leszek mert külföldön élek és nem mentem haza, úgyhogy nem fogom nagyon túlbonyolítani, kis fehérbor alá, rá rozmaring és elvan a sütőben. Nekem ez elég különlegesnek számít, mert egyébként nem veszek ennyire drága húsokat, de évente egyszer belefér.

A sonka, kalács és hasonlók idén kimaradnak, azt anyuék szokták csinálni máskor is, nekem se a konyhám nem engedi hogy ilyeneket alkossak, se megenni nem tudnám az összeset, a fagyasztó pedig enélkül is tele van.

2020. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a főtt sonka és a tojás lesz. De semmi firlefranc, húsvéti hidegtál és satöbbik. Vendégünk sem lesz idén:(
2020. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!