Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » "Kenyér" zöldségből. Hogyan?

"Kenyér" zöldségből. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A táplálkozásom változatosság és egészséges összetevők terén jelenleg rendkívül gyenge. Arra gondoltam, hogy az ételek mellé fogyasztott kenyeret kiváltom kizárólag nyers zöldségekkel. Viszont ha már így megfogalmazódott, hogy "kenyér helyett zöldség", akkor miért ne lehetne zöldségkenyér? Arra gondolnék, hogy 2-3 naponta készítenék ilyen zöldségkenyeret, ami egészséges összetevőket - csak zöldségeket - tartalmaz, viszont kenyérként funkcionál. Nagyon megkönnyítené az ajánlott vitaminok, tápanyagok bevitelét és még nagyon praktikus, egyszerűen felhasználható is lenne.


Amiket neten találtam, azok főként liszt alapú készítmények, melyekbe tettek egy kis zöldséget is. Olyat szertenék, ami nem tartalmaz semmiféle lisztet, de nem is magvakból van. Én sajnos nem vagyok nagy konyhaművész, de úgy tudnám elképzelni a dolgot, hogy összeturmixolt, vagy szárított zöldségeket formába tenni és öszesütni.


Ti csináltatok már hasonlót? Esetleg van bevált recept, ami elkerülte a figyelmem? Örülnék, ha életképes lenne a dolog. :)



2020. jún. 26. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Hülye ötlet. A sült pépben nem lesz vitamin, max rost. És nem lesz belőle kenyérszerű tészta sem. Egyed csak a paprikát meg a paradicsomot.
2020. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Uhh, szerintem ilyet nem igazán lehet csinálni, túl magas a zöldségek víztartalma, mellette feldolgozva gyorsan romlik.


Egy, ami eszembe jut, az az édesburgonya. Fogsz egyet, pucolás nélkül, kB fél centi vastag lapokat vágsz belőle a hosszabb oldala felől, azt beteszed egy kenyérpirítóba, ott megsül, megpirul. Kivétel után pedig teszel rá, amit akarsz.

2020. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Figyeld mit találtam neked:

[link]


Ehhez csicseriborsó liszt kell, az nem gabona.

2020. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudsz így kenyeret készíteni, nem véletlenül nem kapható a boltban sem. A vitaminok nagy része egyébként is elveszik a hőkezeléssel. Eszel 2 szelet helyett 1-et, és egyél mellé zöldséget, ha egészségesebb alternatívát keresel, válassz teljes kiőrlésű, rozs, vagy tönköly kenyeret.
2020. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
De ha úgyis zöldségekből készül, akkor miért nem tudsz csak simán zöldséget enni kenyér helyett? Miért kell, hogy hasonlítson egy teljesen más kajára, ha úgysem olyan íze van?
2020. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Nyers vegán ismerősöm csinál ilyesféle "kenyeret", de ez inkább ilyen ropogós zöldséglap, és aszalógépben készül. Szerintem finom, bár én húsevő vagyok, szívesen elropogtatom, de inkább csemegének, mint kenyérnek. Sokáig eláll, ő 8-10 naponta csinál.

Nekem ez egy kicsit macerás, ha nem kapnék néha tőle, magamnak biztos nem csinálnék, de ha van kedved, próbáld ki. Mivel alacsony hőmérsékleten, aszalással készül, a vitaminok is megmaradnak benne, szóval biztos nagyon egészséges, de én nem szoktam ezzel pepecselni...

Itt van róla bővebben: [link]

De biztos találsz más oldalakat is a neten.

2020. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az utolsónak különösen nagy hála! :)
2020. jún. 26. 15:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Pizza alapként írják, feltét nélkül lepénynek esetleg megpróbálhatod:

- 45 dkg karfiol nyersen

- 1 db. tojás

- 20 dkg reszelt sajt

- só

Úgy írja, hogy a karfiolt meg kell főzni, majd utána felaprítani, de szerintem működik az főzés nélkül is, ha eléggé apróra darabolod, kb. rizs-méretre. Tojással, sóval, sajttal össze, és akár a sütőben, akár serpenyőben megsütni.

Pizza esetében 8-10 perc, majd rá a feltét, és néhány percre ismét sütő!

2020. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak jelzem, semmi baj nincs a kenyérrel, ha kovászolva készíted el.
2020. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!