Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ebben a melegben hogyan...

Ebben a melegben hogyan lehetne a legjobban tortát szállítani?

Figyelt kérdés

Egy erdei gyümölcsös tortát tervezek párom születésnapjára sütni, viszont félek, hogy a krémje elkezdene olvadni és szétesne vagy pedig megromlana. Legrosszabb esetben egy kb 1 órás busz utat kellene kibírnia, jobb esetben csak fél órát kocsiban.

Gondoltam arra is, hogy picit lefagyasztom és akkor biztosan nem esik szét/romlik meg a nagy melegben.

Valaki hasonló esetben hogyan vinné/vitt tortát?


2020. jún. 26. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha lefagyasztod szerintem csak rosszabb lesz.
2020. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon fontos lenne pedig. Gondolkoztam, hogy talán még szárazjéggel kibélelt hűtőtáskába tenném.
2020. jún. 26. 19:13
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Lehet kapni pont erre való hungarocell dobozt (például itt: [link] de nem csak ez az egy méret van)

Tavaly, nagy melegben én azt csináltam, hogy levettem a hűtőhomersékletét előző este, hogy így a torta is minél hidegebb legyen (azt éppen sajnos nem lehetett hűteni, de van, amit igen). Amikor indultam egy jégakkut ennek a doboznak az aljába tettem, rá egy ruhát, hogy ne csúszkáljon, majd arra a tortát. Semmi baja nem lett, pedig iszonyatosan meleg volt és bő egy órát utaztam vele. Úgyhogy meg lehet oldani :)

2020. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég állóképesre kell csinálni, kötőanyagokkal.

Zselatin, lékötő, habfixáló, stb. Akkor bírja a meleget.

Megromlani meg ennyi idő alatt egészen biztos, hogy nem tud.

És egyébként szárazjeget nem egyszerű beszerezni, a 3-mas válasz nikecell+jégaku kombója ami életszerű, és ér is valamit.

Ha befér a fagyasztóba (vagy legalább a hűtőbe) az a nikecell doboz, azt érdemes lefagyasztani.

2020. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, szerintem a hungarocelles dobozzal és a hűtőhőmérséklet levevésével megpróbálom :) Jégakkunk meg van pár itthon, szóval remélhetőleg egyben meg fog érkezni a torta :)


Zselatin kerül a krémjébe a recept szerint, szóval lesz kötőanyaga a tortának.(Szárazjeget a Tescoben is láttam már nem egyszer a fagyasztópultban, innen jött az ötlet)

2020. jún. 26. 22:15
 6/10 A kérdező kommentje:

Most néztem és a hungarocell doboz mégse jó megoldás. 30-ra kellene a torta, viszont a doboz csak Július 1-jén lenne nálam.

Függetlenül ettől, nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat! :)

2020. jún. 26. 22:19
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Tortadoboz, jegakku, hutotaska. Bar nem hinnem, higy baja lesz, ha nem suti nap ablakon at. De azert beletennem
2020. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Szárazjeget teszkóban... Hát elég nehezen tudom elképzelni, sokkal valószínűbb, hogy valami szárazjégnek hazudott bohóckodást árultak ilyen néven.

Mivel legalább -80 fokos fagyasztóban kell tárolni, különben a ha lezárva tárolják, a hőtágulástól szétreped bármiben tárolják, ha meg nincs lezárva, elpárolog. Teszkóban meg nem túl gyakori -80-as fagyasztó, direkt szárazjégnek...


Ha nincs hőszigetelős doboz, csinálj. Tedd bele egyszerű dobozba, azt meg vagy 2 réteg legvastagabb falú mirelites szatyorba.


De egyébként a hűtés részét olyan szempontból nem kell túllihegni, hogy a romlás feltételezése miatt ugyanannyit elköltesz a szállításra, mint amibe a torta került. Egy hideg torta többszöröse idő alatt se fog megromlani, ez 100%.

Az egyedüli veszély, hogy szétcsúszik. Ezért kell egy hangyányival masszívabbra csinálni. Azt se kell túlzásba vinni.

2020. jún. 27. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Jeget láttál a tescoban, szárazjeget nem árulhatnak
2020. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nyáron, kb 30 fokban, vettem egy gyümölcsös tortát, mivel nem a városban lakunk, buszoztam vele egy teljes órát. Egy egyszerű dobozban volt, aggódtam, hogy megromlik, de semmi baja nem lett...
2020. jún. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!