Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet szép magas...

Hogyan lehet szép magas piskótát készíteni,ami nem esik össze?

Figyelt kérdés
sok piskóta receptnél olvasom,hogy amikor beleöntjük a tésztát a formába,kicsit huzzuk fel,na de hogyan kell az? szélére kenjem fel a tésztá? dr hát az csak vissza folyik annak mi értelme
2020. júl. 3. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Minél keményebb habot versz, annál ritkább, lazább lesz a piskótád.

Anyósom mindig csalt, mert attól, hogy tökéletes habot vert, még (6 tojásos piskótához) 1/2 kis csomag sütőport is kavart, így az egy kicsit felfújta, így mindig szép, magas piskóta lapokat húzott ki a sütőből.

2020. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

1. Sütőpor

2. Nem szabad a sütőt nyitogatni

3.Finoman keverd bele a lisztet

4. Kisebb tepsi, vagy több tészta kell

2020. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

A piskóta tészta nem olyan folyékony, simán fel lehet húzni körben.

Nem kell sütőpor, csak nagyon kemény hab és óvatosan kell a masszába forgatni, hogy ne törjön össze.

2020. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Anya mindig pár csepp citromot tett a habba hogy összeálljon.

Otthon nem volg robotgép, szóval gondolom ezért.


A másik trükk, hogy legyen száraz a tál amiben csinálod. Az a pici víz is számít.


Egyébként felnőtt fejjel sütöttem victoria sponge-ot, ami gyakorlatilag piskóta, csak nem kell az egész hajcihő a habbal, de elég lágy így is. Ha nincs időm pepecselni, ezt készítem.

2020. júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
még annyit tudnátok segíteni,hogy ha kész a piskóta elvágom 3fele,es milyen sorrendbe toltsem,hogy szép legyen ?a sutesnel a piskota alja menjen felülre, a teteje alulra?
2020. júl. 4. 08:54
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Az alja marad alól, a középső csík marad középen, és a piskóta teteje lesz a torta teteje!
2020. júl. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Legtöbbször laponként sütöm, sokkal egyszerűbb, mint xarakodni a vágással, de ha mégsem, akkor az alja kerül felülre nálam, mert az mindíg egyenes.
2020. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Egyet értek, laponként kell sütni, a gravitáció precízebb vízszintet csinál mint te a késsel vagy damillal.


Pláne, hogy vékonyabb piskóta gyorsabban átsül, nem szárad ki kívül amíg belül még nyers. (Erre egyébként én szoktam vizet tenni alulra egy tepsibe, és a termelődő gőzzel sütni, puhább, nedvssebb lesz a kisült tészta)

2020. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Azta, az faxa hogy 27%-ra sikerült lepontoznotok. Végülis 40 éve vagyok cukrász, nyilván nem tudok piskótát sütni. Pontosan mi is colt a problémája a lepontozónak? Hogy a piskótatészta nem folyik le, ha felkenik a forma oldalára? Vagy hogy nem kell bele sütőpor? Vagy az, hogy nem szabad összetörni a habot?
2020. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ha laponkent szeretném sütni,akkor azt hogy csináljam? mármint mi a recept? keverjem be egybe a tésztát majd merokanallal adagoljam?
2020. júl. 11. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!