Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hi tudnátik mondnani,írni...

Mutyur kérdése:

Hi tudnátik mondnani,írni nekem vicces pizzaneveket étlapra,,? köszönöm.

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Miért kellene egy pizzának "vicces" név? Írd oda, mi van rajta, az sokkal értelmesebb.
2020. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem se kéne, olyan gagyi.
2020. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha rohejesen nez ki a pizza, vagy a minosege- esetleg a merete nevetseges, akkor lehet a neve is vicces.


De szerintem eleg ha az arat kiirod nagy szamokkal ... sokszor mar az is eleg 'vicces'.

2020. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudunk írni, mert nem tudjuk milyen az étterem jellege. Például ha Kalóz étteremről beszélünk, akkor szoktak lenni ilyen elnevezések, mint "Kapitány kedvence". Vagy ha magyaros jellegű, akkor "Rúzsa Sándor ostorcsapása". (pl. erős paprikás, kolbászos) Fontos egy vendéglátó helyen, hogy legyen valami arculata, mert a vicces, csak úgy lesz vicces, ha van benne valami értelem. Ha pl. egy pizzéria autentikus, követi az olasz hagyományokat, akkor a fent említettek szóba sem jöhetnek.
2020. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

4-es: lehet poénkodni, de akkor sütni fog az étteremről, hogy köze nincs az igazi olasz pizzához.


A jó pizzázókban a hagyományos, olasz elnevezéseket használják, és be is tartják a valódi recepteket.

2020. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5# Én ezt tudom, csak a pizzázók 90%-ának köze nincs az igazi olasz pizzához, így viszont az lenne gyalázatos, ha annak hívná. Akkor már inkább viccelődjön, mert egyébként is a legtöbb pizza itthon vicc. Feltételezem a kérdezőnek sincs erről szaktudása, különben nem tette volna fel a kérdést.

Egyébként az sem derült ki, hogy a kérdező pizzát akar-e árusítani, vagy csak egy kerti partira,kisebb ünnepségre akar valami poénosat.

2020. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

#6: mondjuk ebben sok igazság van... :))) (5-ös voltam)


Régebben az volt nálam a no. 1. riasztó jel, ha kitették a ketchup-öt az asztalra. Na arról lehetett tudni, hogy nagyívben kerülni kell. :-D

2020. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
7-es: látom, nem csak nekem nem fér bele a pizza ketchuppal - pedig már azt hittem, én vagyok egyedül így ezzel!
2020. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Neeem, nem vagy egyedül. :)


Nekem ez az olasz konyha megcsúfolása.


OK, mostanában divat a "fúziós konyha", de szerintem egy eredendően angol, fűszerezett (ecetes, stb.) paradicsommártással VÉTEK elrontani egy pizzát.


És azzal se értek egyet, ha a vendéglős azt mondja, hogy "de hát erre van igény".

Ne tegye ki! Ennyi gasztronómiai nevelés belefér, hogy nem ketchup-ot tesz ki, hanem kis üvegben, vagy tálkában egy adagot abból a (max. fokhagymával, oreganoval fűszerezett) paradicsomszószból, amit a szakács a pizzára is tesz.

2020. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
70%
Kukorica Jancsi
2020. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!