Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Padlizsánfasírtot lehet sütni...

Padlizsánfasírtot lehet sütni úgy is, hogy nem főzöm elő a padlizsánt?

Figyelt kérdés

Eddig az összes recept azt írja, süssem elő, aztán keverjem össze a többi hozzávalóval a padlizsént.

De én már lereszeltem és nincs kedvem elő sütögetni. Arra gondoltam, csak összekeverem a szójával és tojással, megforgatom prézlibe és már sütöm is. Jo lesz így is?


2020. aug. 18. 15:09
 1/4 A kérdező kommentje:

Már kész. Végülis elősütöttem. Az íze fantasztikus, viszont nagyon vigyázni kell vele, mert szét akar esni (nyersen). Sütés közben szerencsére szilárdul.

Másik bajom, hogy eléggé ropogós a külseje. Vagyis kivülről tul száraz. Hogy lehetne tökéletesiteni?


Nos, a lereszelt, elősütött padlizsánhoz hozzákevertem a beáztatott,lecsöpögtetett szójagranulátumot. Delikáttal, szerecsendioval, borokabogyóval, nagyon pici fokhagymaporral izesítettem. Egy kicsi padlizsán került bele és kb ugyan akkora mennyiségű szoja. Ehez ütöttem egy tojást és ezt mind összekevertem, nagyobb gombocokat formáztam belőle és prézliben meghintettem. Olajban ovatosan kisütöttem mert ugye a tojás ellenére is szét akartak esni a fasirtok. Sülés után már nem volt omlos annyira.


Na szoval íze szuper. De mit csináljak, hogy stabilabbak legyenek a fasirtok és ne süljenek tul keményre? Közepes lángon sütöttem.

2020. aug. 18. 17:59
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a szója granulátum miatt hagynod kellett volna állni, míg az átpuhul, és ismét gyúrni rajta egy sort, mielőtt a gombócokat megformázod belőle.
2020. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok! Most látom, hogy előáztattad a granulátumot. Akkor részemről passz!
2020. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mi lenne, ha tennék bele legközelebb még egy tojást, meg egy pici lisztet? Talán kicsit ragacsosabb lenne és az összetartaná?
2020. aug. 18. 22:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!