Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vannak online főzőtanfolyamok?

Vannak online főzőtanfolyamok?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni (legalább alapfokon főzni) itthon, mivel most a vírus miatt nem szívesen megyek igazi tanfolyamra. Ismertek akár ingyenes, akár fizetős online főzőtanfolyamokat kezdőknek? Legjobb olyan lenne ami videóból tanít. Köszönöm a válaszokat! (17F)

2020. szept. 12. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A Youtube-on elég sok videó van , ráadásul magyar, úgyhogy ennek nincs akadálya.

Amúgy nem kell betojni , a titok a megfigyelés és gyakorlás.

Minden konyhatündér átmegy azon, hogy valami nem úgy sikerül, illetve a Te esetedben a konyha ördögéről beszélünk.

Kezdj egyszerűbbekkel , majd egyre jobban megismered az alapanyagokat. Ha valami nem sikerül, jegyezd fel, hogy hogyan csináltad és legközelebb változtass valamin. Sok kezdő elköveti azt a hibát, hogy többször ugyanazt próbálja csinálni, de ha egyszer valami nem volt jó, az legközelebb sem lesz jó.

2020. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Milyen felszerelésed van ?


- mérleg ?

- milliliterre skálázott mérőedény ?

- sütőbe való hőfokmérő ?


Egy kezdőnek ezek biztonságérzetet adnak.


Az evőkanál, meg bögre mérőeszközök becsaphatnak, főleg ha sóról van szó.


A sütőbe való hőmérőt csak azért javaslom, mert a kályhák hőfokskálái nem pontosak, illetve az évek során nem állandóak.

Ha azt írja a recept, hogy 200 fokon süss tepsiben húst, az sem nálad, sem a receptírónál nem biztos, hogy annyi. Meglepődnének a profik is, hogyha megmérnék és kiderülne, hogy állandóan magasabb hőfokon dolgoznak , mint teszem azt az étolajra vonatkozó legmagasabb ajánlott hőmérséklet. Én jártam úgy, hogy betettem valamit a sütőbe 50 fokon melegíteni , közben meg elolvadt a 110 fokig használható műanyag tál. Ez több mind 100 százalék tévedés. Ekkor vettem hőmérőt.

2020. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Milyen ételféleséget szeretnél elsősorban csinálni ?
2020. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Kedves akárkik, akiknek nem tetszett a 2-es hozzászólás, javaslom, hogy szóljanak is hozzá, nem csak sunyi tróger módjára lepontozzatok. Régebben az ilyenekből lettek a besúgók, és mint tudjuk azokat rühellte a nép.

Azért mert Ti tudtok evőkanál mércét használni, attól még a kezdő nem fogja tudni. Többféle evőkanál méret van és egy kezdő simán elveszik ezek közt. Jó lenne , ha ezt a kis agytokkal már egyszer felfognátok. Annyi kérdésnél volt már ebből vita, hogy se szeri se száma. Vegyétek tudomásul, hogy a kezdőnek ezekre szükségük van, mert nincs rutinjuk. Ne magatokból induljatok ki, akik már talán 20-30 éve álltok a konyhában.

2020. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá szazsu-ra you Youon. Nem tanfolyam de mindent szàjbaràgosan magyaráz, egyszerű lesz meglàtod
2020. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is YT javaslom.

Pl

szoky konyhája

2020. szept. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de én nem ilyet keresek. Én tanfolyamot keresek! Nem CSAK recepteket szeretnék tanulni, hanem technikákat is.
2020. szept. 13. 00:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azokat megtanulod menet közben.
2020. szept. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szokynak van ilyen videója is, de menetközben sokat elmond, mit miért. Hogyan lehet máshogy, másból. Eszközöket, alapanyagokat is bemutatja.
2020. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


Technikát külön hogyan akarsz tanulni ?

Csak nem fogod azt csinálni, hogy megtanulod a főtt tojás pucolási technikákat, majd kidobod a kész főtt tojást ?

Megtanulod a párolt káposzta készítését, majd kidobod a kész káposztát ?

Nyilván ezekből egy kész ételt fogsz csinálni.

A technika tanulása kéz a kézben jár az étel elkészítésével.

Senki nem dobálja fel a palacsintát naphosszat, csakhogy megtanulja a technikát. A palacsintát akkor is megeszed, ha elszakad.

:)

2020. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!