Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sikerülhetett a...

Miért nem sikerülhetett a sütemény?

Figyelt kérdés

Fátyolkalács nevű süteményt csináltam. Követtem a recept lépéseit és beraktam a sütőbe ami esetemben villanysütő.

1-es fokozatra raktam azon sütöttem.

Mikor láttam, hogy szépen megsült a teteje lezártam, ez kb. fél óra volt ahogyan a recept is megírta.

Csakhogy amikor fel akartam szeletelni akkor láttam, hogy az alja tiszta nyers ragacsos.

Visszaraktam gyorsan a sütőbe de 156 perc múlva már megégett a teteje így lezártam de még mindig nyers volt az alja.

Mit ronthattam el?


2020. okt. 19. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alsó sütés be volt kapcsolva?
2020. okt. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltad ki a sütődet
2020. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb alufóliával meglróbálhatod letakarni a tetejét és/vagy alacsonyabb lángon, tovább sütni. Alsó-felső sütésen, ha van ilyen funkció a sütődön.
2020. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha letelik az előírt sütési idő, azért mindig célszerű elvégezni egy tűpróbát. Akkor rögtön kiderült volna, hogy még nyers a közepe-alja.

Az 1-es fokozat hány °C fokot takar?

Alsó-felső sütés is van? Ha igen, ment mindkettő?

Előmelegítetted a sütőt?

2020. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezek a kérdések merültek fel bennem, mint a 4-esben.


De én megkérdezem még:

- milyen recept ez?

- általában a kalácsokat, meg úgy átlagosan a kelt tésztákat 170 fokos előmelegített sütőben kell sütni max 30-40 percig.

2020. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!