Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket terveztek...

Milyen ételeket terveztek karácsonyra? Mik lesznek a menük?

Figyelt kérdés

Különlegesebb étel lesz nálatok?

Tudom hogy még nincs itt, de már nagyon várom a Karácsonyt, és szeretem olvasni.



2020. okt. 28. 06:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
Ember, még csak október van.
2020. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Decemberre várjuk a kislányunkat szóval lehet idén mirelit lesz :D


Tavalyi menü :


Maláj csirke krémleves

Töltött káposzta

Sült csirke , sült zöldségekkel és sült krumplival

Rántott hús és sajt

Grillezett lazac fokhagymás petrezselymes öntettel

2020. okt. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
98%

Nyugi, már én is tiszta karácsonyba vagyok:)

Halászlé

Rántott dolgok

Mézeskalács

Mákosguba

Bejgli

+ valami krémes süti

Ez a tavalyi. Nálunk mindig is az édesség volt előtérben ilyenkor. Idén szeretnék sütni még egy tortafélét, amit láttam a neten. Majd meglátom hogy sikerül:)

2020. okt. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%

Nem kezdek el karácsonyra még csak gondolni sem advent előtt. De a karácsonyi vacsora mindig rántott hal krumplival. A többi nap igyekezzük visszafogni az étkezést, így is mindig túl sok az étel, persze, lesz főtt étel, de nem tervezzük meg előre. Töltött káposzta nálunk a két ünnep között szokott lenni.

Desszertnek mindig van mákos / diós beigli, mézeskalács, diós linzer, gesztenyés sütemény és plusz valami, ami minden évben más, ez idén a zserbó lesz; ezt is már tavaly döntöttem el. De idén a gesztenyéset szerintem elhagyom, talán a linzert is, mert több idős rokonnak / ismerősnek adtam a süteményekből az utóbbi években, de idén sajnos többen is meghaltak.

2020. okt. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan én még nem vagyok karácsonyi hangulatban. De gondolkoztam már rajta. Szerintem idén marad a töltött káposzta, rántott hús, kukorica sali, tört krumpli, zserbó, mézeskalács. Tavaly hagyma krém leves volt, rántott hal és majorannás májjal töltött sertés rántva, kukoricás rizs, krumpli saláta, kókuszos kocka és tiramisu. De tavaly vacsora vendégeket vártunk, idén nem nálunk lesz az ünnepi vacsi ezért maradok az egyszerűbb és jól bevált menünél :)
2020. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk szenteste valami különlegesség van, olyankor mindig a férjem nagynénjét és annak férjét látjuk vendégül. Karácsony első napjan gourmette van -ez asztali grillen sütött mindenféle- a másik napján általában anyós főz valami egyszerut. Nalhnk nincs hagyomanyos karacsonyi étel vagy sütemény se. Külföldön élek, itt sok hozzávalót nem lehet vagy nagyon nehéz beszerezni. Karácsonyi sütiben pedig a nagymamám színvonalat soha az életben nem fogom megütni, hiába tudok nagyin jól sütni, így az ő sütijeivel nem is próbálkozom, inkább különleges tortát készítek ilyenkor.

Még egyenlőre nincs semmi, tervem, nagyon hangulatom se hozza. Remélem hamarosan ez váltózni fog.

2020. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Igen, gondolkodtam már rajta, de nincs még kőbe vésve. Nálunk a szenteste hal van mindig, csak mindig másként elkészítve, ez regén a böjt miatt volt így, aztán családi szokás is lett. Sütőben sült lazacot tervezek, majonézes burgonyasalátával.

Karácsony első napján bélszín lesz, gombamártással. A köretet és levest még nem tudom. Az édesség flódni lesz idén, tavaly Nigella karácsonyi tortája volt. A megelőző hétvégén szoktam aprósüteményt sütni és eltenni dobozokban, hogy kevesebb feladat maradjon karácsonyra. Ez általában mézeskalács vagy mézespuszedli vagy linzer. Utóbbit lemon curd-del és somlekvárral akarom tölteni.

2020. okt. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Mindig kb. ugyanaz a menü, mi így szeretjük. Karácsony előtt töltött káposzta, karácsonykor és az utána következő napokban mindig készül valami frissen ezek közül, de a maradékot is szépen lassan megtesszük: halászlé, rántott pontypatkó, töltött dagadó, baconos csirkemell őzgerinc formában, csőben sült csirkemell sok zöldséggel, kukoricasaláta, répa vagy reteksaláta, majonézes krumpli, rizs, párolt zöldség, répatorta, bejgli, kekszes almás süti.
2020. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Sütemények: mézeskalács, linzer, bejgli, kuglóf, kókuszgolyók.


Szentesti menü: húsleves gazdagon; aszalt gyümölcsökkel és gesztenyével töltött pulyka almaszósszal, hercegnő burgonyával.


25-én ugyanezt esszük.


26-án rántott hús, rántott sajt vegyes körettel.

2020. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

Én még a halloweeni menüt tervezem, az stílusosan sütőtök lesz :D

De a karácsony attól függ milyen lesz a vírushelyzet decemberben, ugyanis külföldön élek, akármennyire is utálni fogják a szüleim nem fogok utazni azért hogy ott is, itt is két hetet karanténban legyek.

Ha megyek Magyarországra, akkor szenteste ebédre valami tengeri hal lesz amit én alkotok, vacsorára gesztenyés libasült édesanyám előadásában, 25-én tippem nincs, 26-án megyünk rokonokat látogatni, ott biztos halászlé meg töltött káposzta. Sütinek bejglit, mézeskalácsot, meg még valamit szoktak sütni, tortát, zserbót, mikor mit.

Ha nem megyek akkor egyedül karácsonyozok, az elég minimalista lesz de még nincs kitalálva. Valószínűleg veszek valami különlegesebb húst, kacsát mondjuk, azt megsütöm, csinálok egy fél adag mézeskalácsot meg esetleg valami egyszerű sütit - almaspitét, sajttortát, tiramisut. Ebben a változatban ugye egyedül leszek egy picike lakásban úgyhogy a hagyományos húsz adagban készülő karácsonyi kaják mint a halászlé, rántott dolgok, töltött káposzta és a bejgli kimaradnak, utóbbi duplán is mert főzni egész jól tudok de sütikkel minimális tapasztalatom van.

2020. okt. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!