Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket ajánlanátok...

Milyen ételeket ajánlanátok ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Foghúzás miatt egy foga sincs az illetőnek és az ékeztetést kellene megoldani. Jelenleg az aznapi mindenkinek elkészített főtt ételt eszi leturmixolva. Nagyon szeretnék olyan ételt, ami elég pépes, hogy amíg nem érkezik meg a műfogsor, addig tudjon normálisat enni/ne érezze rosszul magát, mert nem tud rágni. Főzelékekre gondoltam például sóska, spenót, de itt ki is merült minden ötletem, amiben nincs kemény vagy rágást igénylő rész.

Van, aki hasonló helyzetben volt? Milyen ételeket ajánlanátok?



2020. nov. 6. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sárgaborsó, lencse, finomfőzelék. Krumplipüré darált húsos raguval, ezt el lehet több féle fűszerezéssel, némi zöldséggel, vagy paradicsommal sütni, legfeljebb ti rízst, tésztát esztek hozzá. Krémlevesek bármilyen, ott szárnyalhat a fantáziád.
2020. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
A leturmixolt kaja az óriási ötlet!
2020. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Féltem, hogy majd gúnyolódnak vagy rosszindulatúskodnak majd itt kommentben.

Pozitívan csalódtam, még egyszer köszönöm! :)

2020. nov. 6. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Pásztorpite, turmix, lecsó jó puhára főzve, tejbegríz, puding, almás pite.
2020. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hortobágyi palacsinta

Egyszer ettem egy orosz ételt sajnos a nevét nem tudom. Burgonyapüré a tepsi aljába, arra egy hasonló ragu mint a bolognai, csak nem paradicsomos, hanem fűszerpaprikás,és erre kefir, majd lefedve pürével. Sútöbeen sütni egy kicsit. Tálalásnál paprikás màrtás a tetejére.

2020. nov. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. nov. 6. 23:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mandulamutet utan en csinaltam mar ugy rakottkrumplit a felesegemnek, hogy mindent ledaraltam es ugy retegeztem. Kicsit fura volt az allaga mert olyannak tunt mintha mar megragtak volna, de izre semmi problema nem volt vele.
2020. nov. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!